Ograniczona prędkość odczytu DVD-VIDEO

Podczas odczytu płyty dvd-video maksymalna prędkość jest ograniczona do x5. Jest to szczególnie denerwujące przy tworzeniu obrazu płyty. Mama zainstalowanego Alcohola 120 i Daemona 4.10, w obu programach maksymalna prędkość to x5, więc wydaje m się że to coś z systemem.

Przeinstalowanie systemu nie pomogło. Teraz korzystam z W7 x64, wcześniej z W7 x86, tu i tu ten sam problem.

Komputer taki jak w opisie, napęd LG HL-DT-ST DVDRAM GH22NS40.

Patrzyłem na kilku płytach dvd-video, wszędzie to samo. A jeżeli dam do odczytu płytę z danymi, prędkość jest normalna (do 16.5x). Problem dotyczy jedynie dvd-video

Boże widzisz i nie grzmisz…

Pewnie płyta, albo napęd nie pozwala na szybszy odczyt.

To jest dostosowanie do standardu,jeśli nagrasz płytę z dużą szybkością,to zwykły odtwarzacz DVD tego nie odczyta,sprzętowe odtwarzacze DVD mają prędkość 2x,bo to wystarczy i tak są nagrywane płyty,zależy też od jakości płyt jakich używasz,jeśli np. są to kopie na nośnikach za kilka groszy,to wiele nie wymagaj

jeszce się nie spotkałem z tym, żeby napęd oferował różną prędkość dla tego samego typu nosników (dvd+r) nagranych w różnych formatach (dvd-video / dvd z danymi)

Płyty do Sony DVD+R z AccuCore, poza tym nie chodzi mi o nagrywanie, tylko o odczyt i co do tego ma stacjonarny odtwarzacz dvd?

ps.Maksymalna prędkość odczytu nie zależy od prędkości nagrywania

Dodane 01.09.2009 (Wt) 12:10

problem rozwiązany.

Okazało się że ten napęd ma ogranioczenie prędkości odczytu dla neiektórych nośników, jest 'riplocked" (rpc1 / rpc2).

Pomogł modyfikacja biosu nagrywarki programem MediaCodeSpeedEdit:D