Ograniczona wydajność podzespołów?

(jeśli było, to sorry, użyłem szukajki ale nic nie znałem)

Witam!

Posiadam laptop HP Pavilion dv6838nr.

Zainstalowany XP, wszystkie sterowniki, Service Pack 3, wszystko jak trzeba.

Ale system jakby nie wykrywa części wydajności (jakby ucinał je) podzespołów.

To, że wykrywa tylko 3 GB RAM to wiem (u mnie wyświetla 2.99GB), ale problem jest z procesorem i kartą graficzną.

W konfiguracji gry Etherlords 2 wykrywa mi tak:

beztytuudt9.jpg

Procesor w rzeczywistości: 1.83 GHz Intel Centrino Processor Technology featuring Intel Core 2 Duo Processor T5550.

Karta graficzna: Intel Graphics Media Accelerator X3100 (up to 358 MB).

Czy jest to błędnie wyświetlona informacja, błędy podzespołów, nisko ustawiona wydajność czy wszystko jest ok?

Z góry dzięki za pomoc!

Edit: Tu dokładna specyfikacja:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01430213lc=encc=usdlc=enproduct=3694936rule=22910

Procesor pracuje na oszczędzaniu energii i pewnie dlatego wydaje ci się że jest “słabszy”.

Grafika zintegrowana “zabiera” i rezerwuje pamięć systemową , dla tego mniej Ci jej pokazuje.

Znaczy, wątpię abym odczuwał, Etherlords dużo nie wymaga.

Ale czemu wyświetla 137.0 Mhz z tych 1.83 GHz dwurdzenia i 118 M(B) z 358 MB grafiki?

I czy chodzi tam o pamięć RAM ?

I co to jest plik wymiany?

Plik wymiany to zawsze inaczej “Page File” - pagefile.sys

jak dla mnie jest ona trochę za duża jak na tyle ramu

Jak i do ilu zmniejszyć plik wymiany?

I co z pozostałymi pytaniami, czemu nie wykrywa wszystkiego?

Do tego w właściwościach Mojego Komputera wyświetla tak:

beztytuuyt9.png

Co to jest te 987 MHz?

987Mhz to zapewne taktowanie FSB. Poszukaj w narzędziach od HP zarządzanie energią, i poustawiaj wszystko jak najmniej oszczędnie, to wtedy wszystko będzie pracowało ok.

A plik wymiany:

ppm->Mój komputer->Właściwości->Zaawansowane->Wydajność->Ustawienia->Zaawansowane->Pamięć wirtualna->Zmień 1,5Gb-2Gb powinno w zupełności wystarczyć.

ot co powiedział, najmniej oszczędnie? aaahahahahah, po to jest zmniejszane taktowanie procesora, żeby można było dłużej pracować na baterii. A jak moc procesora będzie potrzebna to automatycznie mnożnik się zwiększy i powróci do fabrycznych ustawień…

Maatin , siakiś tam pewno błąd, że wykrywa tylko 137MHz, co do grafiki to tak jak mówi wacek. ,

i wszystko w tym temacie. Wszystko masz w porządku :slight_smile:

a 987MHz to taktowanie procesora :slight_smile:

Czyli nic nie musze zmieniać i wszystko jest jak powinno?

Jeśli tak to wielkie dzięki, bo się martwiłem :stuck_out_tongue:

Wigrus to chyba logiczne że jak zwiększy w ustawieniach to będzie większy pobór i bateria będzie pracowała krucej. A HP ma bardzo duzo dziwnych rowiązań, i np. Miałem ustawione wyłączanie dysków twardych po 20min. Ale np. podczas grania w nfs underground, dyski też były wyłączane po 20min, i pomogło tylko wyłączenie w ogóle tej opcji!