Ograniczony dostęp do sieci, brak internetu, Win7 64

Witam,

Niestety sam nie umiem poradzić sobie z problemem. Od pewnego czasu nie mam połączenia z internetem. Przy próbie połączenia zarówno przez WiFi, jaki i przez LAN bardzo długo trwa identyfikowanie sieci i na tym się kończy, albo laptop połączy się z routerem, natmiast jest informacja “Ograniczony dostęp” i brak internetu.

Komputer przeskanowałem kilkoma różnymi skanerami (uruchamianami z systemu jak i z zewnętrzego nośnika) i żadnych infekcji nie pokazują.

Awarię kart sieciowych jak i routera można spokojnie wykluczyć, poniważ po odpaleniu Mini XP z płyty Hirens Boot, laptop normalnie łączy sie się z routerem i jest dostep do internetu.

Próbowałem również ustawić na sztywno adres IP, bramę i DNS, ale to nic nie dało.

Dodatkowo przy próbie połaczenia z internetem, w trakcie identyfikacji sieci jak również później użycie procesora wzrasta do 70 - 80% (najwięcej proces svchost.exe) i utrzymuja się tak przez cały czas. Gdy nie próbuje się łączyć z siecią użycie procesora utrzymuje się na poziomie kilku procent.

Zapora jest wyłączona. Był zainstalowany Avast Internet Security, ale go odinstalowałem, gdyż myślłame, że to może on powoduje problem.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Próbowałeś przeinstalować lub zaktualizować sterowniki karty sieciowej?

 

Tak, próbowałem i nic to nie dało. Dodatkowo podłączyłem karte sieciową na USB i efekt był ten sam.