Ogromne zużycie procesora podczas korzystanie z Facebooka ! Help!


(Jkowalski1414) #1

Witam. Mój problem jest raczej dość dziwny. Posiadam dysk twardy po znajomym, wychodzi na to ,że cały był zawirusowany. Wgrałem mu swojego windowsa, reszte wirusów usunąłem Spyware Doctorem i Avastem. Lecz nadal jest coś nie tak. Wszystko chodzi w miarę normalnie, śmigam po necie, podczas pierwszego załadowania strony zużycie procka chwilowo skacze na 100% ale to chyba norma, potem wszystko jest ok, zużycie to ok 10% lecz gdy tylko wejde na Facebooka Firefox zaczyna zabierać 95-98% procesora. Nie da się też oglądać filmików na Youtube i stronach podobnych, dopiero gdy dam jakosc na 144p coś się porusza ale to i tak nadal nie to. Robiłem skrypty z OTL lecz jedyne co sie polepszylo to filmiki na youtube bo przedtem wcale nie dało się oglądać. Proszę bardzo o pomoc.

 

Procesor Intel Celeron 2.0 Ghz, 1,5 GB ram.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.


(falcon89) #2

Spróbuj wyłączyć Akcelerację sprzętową wtyczki Flash


(Bogdan_G) #3

Firefox zwykle tak muli, gdy ma włączoną usługę utrzymania, oraz zaznaczone aktualizacje przeglądarki, oraz wyszukiwarki. Mnie zajmuje 135MB plus container, jakie 40MB RAMu. Osiem dodatków i rozszerzeń, a chodzi, jak burza. Oczywiście, że firefox ładuje niemiłosiernie cache, więc można mu ustawić, żeby przy zamykaniu czyścił pamięć podręczną, ale ma być odznaczone ciasteczka, hasła i ustawienie stron. Wtedy można mu ustawić pamięć podręczną na jakie 15MB, bo i tak nie będzie potrzebował przy takim ustawieniu czyszczenia przy zamykaniu. Zawsze w dodatkach wyłączam oba microsoft DRM i nigdy nie ma żadnych problemów. Tu chodzi o dodatkowy system zabezpieczenia mediów i właśnie przez blokowanie treści, częste są problemy.


(Jkowalski1414) #4

Zrobiłem wszystko według waszej instrukcji lecz problem z Facebookiem nadal nie zniknął ;c sam już nie wiem w co ręcę włożyć. Dodam jeszcze ,że przy starce zawsze wystakuje mi poprzednia karta + jakiś “Sweet Page”. Może to coś wniesie, sam nie wiem.


(falcon89) #5

Wstaw logi OTL i Extras Instrukcja


(Jkowalski1414) #6

Przepraszam, jednak działa. Chyba po czasie sie dopiero ocknął ;D

Długo się nie nacieszyłem ;c problem powrócił dość szybko jak widać. Wklejam logi z OTL : OTL- http://www.wklej.org/id/1253231/

Extras- http://www.wklej.org/id/1253237/


Następnym razem użyj opcji Edytuj zamiast pisać posta pod postem.

Areh


(falcon89) #7

Wkleiłeś tylko kawałki raportów.

 

Otwórz raporty OTL.txt i Extras.txt, zaznacz całość (Ctrl+A), wklej na http://www.wklej.org/ i podaj linki.


(Jkowalski1414) #8

Wybacz, nie wiem jak ja to wklejałem :wink:

 OTL - http://www.wklej.org/id/1253321/

Extras- http://www.wklej.org/id/1253322/


(falcon89) #9

Użyj Fix it do przywrócenia domyślnego pliku Hosts http://support.microsoft.com/kb/972034/pl