Ogromne zużycie procesora podczas korzystanie z Facebooka ! Help!

Witam. Mój problem jest raczej dość dziwny. Posiadam dysk twardy po znajomym, wychodzi na to ,że cały był zawirusowany. Wgrałem mu swojego windowsa, reszte wirusów usunąłem Spyware Doctorem i Avastem. Lecz nadal jest coś nie tak. Wszystko chodzi w miarę normalnie, śmigam po necie, podczas pierwszego załadowania strony zużycie procka chwilowo skacze na 100% ale to chyba norma, potem wszystko jest ok, zużycie to ok 10% lecz gdy tylko wejde na Facebooka Firefox zaczyna zabierać 95-98% procesora. Nie da się też oglądać filmików na Youtube i stronach podobnych, dopiero gdy dam jakosc na 144p coś się porusza ale to i tak nadal nie to. Robiłem skrypty z OTL lecz jedyne co sie polepszylo to filmiki na youtube bo przedtem wcale nie dało się oglądać. Proszę bardzo o pomoc.

 

Procesor Intel Celeron 2.0 Ghz, 1,5 GB ram.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Spróbuj wyłączyć Akcelerację sprzętową wtyczki Flash

Firefox zwykle tak muli, gdy ma włączoną usługę utrzymania, oraz zaznaczone aktualizacje przeglądarki, oraz wyszukiwarki. Mnie zajmuje 135MB plus container, jakie 40MB RAMu. Osiem dodatków i rozszerzeń, a chodzi, jak burza. Oczywiście, że firefox ładuje niemiłosiernie cache, więc można mu ustawić, żeby przy zamykaniu czyścił pamięć podręczną, ale ma być odznaczone ciasteczka, hasła i ustawienie stron. Wtedy można mu ustawić pamięć podręczną na jakie 15MB, bo i tak nie będzie potrzebował przy takim ustawieniu czyszczenia przy zamykaniu. Zawsze w dodatkach wyłączam oba microsoft DRM i nigdy nie ma żadnych problemów. Tu chodzi o dodatkowy system zabezpieczenia mediów i właśnie przez blokowanie treści, częste są problemy.

Zrobiłem wszystko według waszej instrukcji lecz problem z Facebookiem nadal nie zniknął ;c sam już nie wiem w co ręcę włożyć. Dodam jeszcze ,że przy starce zawsze wystakuje mi poprzednia karta + jakiś “Sweet Page”. Może to coś wniesie, sam nie wiem.

Wstaw logi OTL i Extras Instrukcja

Przepraszam, jednak działa. Chyba po czasie sie dopiero ocknął ;D

Długo się nie nacieszyłem ;c problem powrócił dość szybko jak widać. Wklejam logi z OTL : OTL- http://www.wklej.org/id/1253231/

Extras- http://www.wklej.org/id/1253237/


Następnym razem użyj opcji Edytuj zamiast pisać posta pod postem.

Areh

Wkleiłeś tylko kawałki raportów.

 

Otwórz raporty OTL.txt i Extras.txt, zaznacz całość (Ctrl+A), wklej na http://www.wklej.org/ i podaj linki.

Wybacz, nie wiem jak ja to wklejałem :wink:

 OTL - http://www.wklej.org/id/1253321/

Extras- http://www.wklej.org/id/1253322/

Użyj Fix it do przywrócenia domyślnego pliku Hosts http://support.microsoft.com/kb/972034/pl