Ogromny problem w odzyskaniu danych

Witam

Każdy wie co znaczy utrata danych, szczególnie tych najważniejszych. :frowning:

Sprawa wygląda tak w wielkiem skrócie:

Użyto HDSpeeda do pomiaru szybkości ZAPISU! pendrivea, cóż człowiek jest tylko człowiekiem, zaznaczono Physical Drive 186GB zamiast 4GB…

Efekty można łatwo przewidzieć… po tym jak widać że pendrive ma 60 MB zapisu wiadomo że pomylono maszyne fizyczną… :frowning: no i STOP…

Póki system pracuje można przekopiować dane z partycji “zaczynającej” się na “początku” dysku, ale jak się wyłączy komputer i włączy jeszcze raz… to nie mamy czego bootować w zasadzie…

Używałem prawie wszystkie narzędzia , podobnych jak w hiren’s boot cd (Recovery Tools)…

Udało mi się przywrócić 2 pozostałe partycje programem nr. 1 na liscie Hirens (bez bootowania sytemu), nie pamiętam jak się program nazywał, ale odnalazł 3 “Logical”

Po wyszukiwaniu partycji (pewnie na podstawie tablic) wchodzę na feralną partycję tym programem i widzę strukturę katalogów, ba! nawet pliki, tylko teraz jak to zrobić aby móc to przekopiować bezpiecznie na drugi dysk i bezpiecznie zainstalować cały sytem od nowa?

Tak to wygląda wizualnie…

2dtrndg.png

Zainstalowałem XPeka na drugim fizycznym dysku, przy próbie wejścia na partycję E, wyświetla sie komunikat - dysk jest niesformatowany czy zrobić to teraz…

Wiem że dane tam są ale czym je wygrzebać?! na drugi, a może nawet tzreci dysk fizyczny??

HELP,

jak coś źle opisałem proszę o wyrozumiałość to sprawę uściślę…

Dodane 07.06.2009 (N) 22:32

Może w jakis sposób zmienić przestrzeń “E:” na Unlloocated" i spróbować wtedy Arconis Disk Directorem?

Przekpiuj przy pomocy testdisk. Kopiujesz dane wciskając “c” :

naprawa-partycji-raw-fat32-t302678-15.html

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk … per_Search (masz na drugim screenie).

Po przekopiowaniu sprawdź pliki nie są uszkodzone.

Dzięki! !!

PZDR.

jeśli TestDiskiem nie odzyskałeś całych partycji i ewentualnie poszczególnych plków metodą proponuję jeszcze

użyć Photorec

czytaj tutki

info

oraz

photorec

Pobierz sobie SystemRescueCD, jest to dystrybucja Linuksa specjalnie przygotowana do odzyskiwania danych. Wypal na CD lub wrzuć na pendrive przy pomocy unetbootin. Gdy go uruchomisz będziesz miał podmontowane wszystkie partycje, podłacz pendrive albo dysk zewnętrzny i będziesz mógł w pełni bezpiecznie wszystko przekopiować, tam masz również wiele narzędzi do odzysku danych, tworzenia partycji czy tworzenia kopii zapasowych. W razie problemów pisz na forum, z chęcią pomogę.

Pozdrawiam!

Dobra odpalam TestDiska…

Wybrałęm dysk typ partycji (INTEL/PC) i co prawda odnalazło 3 partycje ale po przeskanowaniu na zielono są tylko 2, testdisk pominą tą pierwszą, więc wybrałem “None partioned media”, w sumie to powinienem dać Deep Scan… ale zobaczymy co ten wybó przyniesie.

No i szuka… jak znajdzie tzreba wpisać polecenie do kopiowania do określonego pliku?

Wciskasz “p” (list files) na danej partycji, a potem “c” i kopiujesz dany folder do katalogu testdisk. W obu linkach które podałem masz opis.

Odgrzebałem, ale udało się odzyskać wszystko. Ba nawet więcej!! :smiley: