Ogromny problem z ust. monitora

Mam wielki problem z ustawieniami monitora, tzn. jak przelaczam obraz monitora na tv i potem powracam na monitor to obraz jest powyginanany itp. i musze znowu siedziec nad ustawieniami 15 min. Mialem juz tak z 3 razy. I tak nie jest tak dobrze jak powinno byc, bo nie umiem ustawic “idealnego” prostokata. Znacie moze jakis program, ktory sam nastroi obraz? Przyczyna dlaczego tak sie dzieje? Jakies pomysly?

mozliwe ze ma problem z zapamietywaniem ustawien !!

Samsung Syncmaster 765MB. Tragedia… teraz woglle nie umiem zrobic prostokata :frowning: Jest moze jakis program czy cos? Watpie, zeby to byla wina niezapamietywania ustawien - mozliwe, ze rozstraja sie czy co :frowning: ?!?

przy jakiej rozdzielczosci to robisz?? moze rozdzialka jest zbyt wysoka !!

Nie, nie rozdzialka to 1024/768, a odswierzanie 85mhz - ja tak pracowalem i bylo dobrze, ale teraz sie cos zwalilo. Jest jakies opragramowanie czy cos do ustawien monitora tak, zeby mi przeksztalcilo obraz na idealny prostokat? Woglle dlaczego on sie znieksztalca po przeniesieniu spowrotem na monitor?

nie znam takiego programiku ! i watpie ze istnieje program zarzadzajacy ustawieniami fizycznymi menu monitora ,wielkosci i kształtu wyswietlanego obrazu !!

ppplesiu: Korzystasz z klonowania obrazu czy przełączenia sygnału ? Bo jak to 2 to wszystko w normie :stuck_out_tongue:

Wtedy komp myśli że jedyny monitor to TV więc ustawienia są pod TV, potem jak przełączasz z sygnał z TV na Monita to ustawienia są pod TV…

Skorzystaj z Powerstripa lub jak przełączasz na sygnał na TV to zmieniaj rozdziałke np na 640x480 a potem jak już przestaniesz korzystać to przełącz sygnał na monita i zmień rozdziałke na 1024 :slight_smile:

Tzn moze poprostu bede klonowal obraz? Czy to zmniejsza wydajnosc karty graf? Zapisac dobie na wszelki wypadek ustawienia monitora, czy to nic nie pomoze, bo zmieniaja sie ustawienia w grafie?

PS. JAK TO JEST z tym, ze jak pracuje w windzie jest wszystko ok, a jak przechodze do gry w rozdzialce 800/600 to obraz przesowa sie woglle w prawo i sie zmniejsza (w windzie pracuje 1024/768) Wczesniej nie mialem takiego problemu - obraz dostosowywal sie do tego 800/600 nawet wtedy jak w windzie bylo 1024/768