Ok. 600zł - płyta główna/procesor/ram

Nie spaprało tylko chcieli żeby było cichutkie. Słyszałeś aby się psuły mimo takich sporych temperatur? Bo ja nie… Mogą miec zapewne 125 stopni wytrzymałości termicznej te układy i dlatego takie temp. to nie problem dla nich. Ewentualnie chcieli dodatkowo ograniczyc podkręcanie tych kart przez niedoświadczonych użytkowników. Cokolwiek by nie było to osiągneli swój cel :slight_smile:

Ale można śmiało podkręcić obroty na 50%, a ono dalej jest cichutkie, ale zarazem wydajne.

skoro już piszecie o chłodzeniu tego radka to zapytam jak wiatrak podkręcić ?

W tym temacie zobacz

viewtopic.php?f=19&t=256471

i ten program riva tuner się nada? nie zależy mi na całkowitej ciszy

Trochę jakby się offtop robił…

Ja mimo wszystko jestem za AMD i pod to poprosiłbym jakiś zestaw pod to.

Teraz mam:

  • AMD XP 2000+

  • Ram pod 400mhz

  • Radeona 9500si

Chciałby się dowiedzieć czy mogę sobie zostawić k. grafiki (jest pod AGP)- czy to będzie miało jakikolwiek sens. Po za tym AMD 5600+ ale podobno 5200+ jest dużo tańszy a niewiele słabszy. Ram interesuje mnie 2x1gb 800mhz no i pod to jakaś płyta główna która ma podstawy i może jakieś ciekawostki.

Podając propozycję proszę o podanie całej nazwy, opisu (prostego dla przeciętnego odbiorcy) oraz przybliżonej ceny.

Dzięki i czekam jeszcze raz :slight_smile:

Ze względu na zbyt rozbudowaną składnię oraz skomplikowaną zawartość merytoryczną post leci w cyberprzestrzeń.

Pozostałych uczestników tej dyskusji uprzedzam, że jeżeli temat dalej będzie miał formę luźnej dyskusji to zostanie przeniesiony do “luźniejszego” działu.

Karty nie da się zostawić. Poza tym budowanie komputera na AMD jest głupotą, chyba, że chcesz mieć zintegrowaną kartę grafiki.

Jeśli nie ma zamiaru nic podkręcac to za tą samą cenę na amd wciąż będzie miał lepszy zestaw więc taką całkiem głupotą to nie jest. Mimo to oczywiście lepiej wyjdzie nastawiając się na oc przynajmniej procesora i wtedy zakup intela.

Właśnie o to mi chodzi, Mariosti*

Podkręcać nic nie chce bo się nie znam a chce mieć tanio i dobrze. Po za tym kasa to 600zł i wymienić chce procka co za tym idzie inne rzeczy muszę i to na takie jak wypisałem. Skoro dochodzi karta to muszę jeszcze ją kupić. Mam nadzieję, że bez obudowy, zasilacza itp sie obejdzie…

Cała idea o/c polega na tym, by mieć tanio a dobrze.

A podkręcanie E2180 to kilka sekund w biosie.

A nie potrzeba innego radiatora/wentylatora do tego?

Zależy od przewiewu w obudowie, temperatury i procesora i tego, jak mocno go wykręcisz.

2,66ghz z e2180 można zwykle na standardowym napięciu na box’owym chłodzeniu spokojnie robic. Wydajne i ciche chłodzenie pozwalające na spokojne 3ghz to kwestia 70-90zł (mimo to warto brac box’a nawet jeśli kupujesz chłodzenie oddzielnie, bo różnica cenowa z trayem jest niewielka, a w gwarancji już tak).

kurde ale tu2.6 a amd mogę mieć 5200+ więc czemu niby intel? A po za tym AMD nie można podkręcać? Ja swojego 2000+ to przecież mogę podkręcić.

Może na Abitach mógłbym?

Tak, tylko, że u AMD o/c nie daję takich rezultatów, poza tym normalnie procesor AMD musi być taktowany 0,5GHz wyżej, żeby był porównywalny.

W sumie to z e2180 dają podobne rezultaty oc w sensie bezwzględnego taktowania tzn. I intela i amd można na te 3ghz podkręcic, albo i troszke więcej przy pomyślnych wiatrach. Problem w tym że jak ReX zauważył takt w takt obecne procesory są wyraźnie mniej wydajne od inteli przez co polecac trzeba te drugie.

Dobra, bez podkręcania który procek jest lepszy?

Bez kręcenia w zasadzie AMD jest MINIMALNIE lepszy, tylko, że bez kręcenia oba prezentują jak na 2008 rok żenującą wydajność.