Okablowanie dla PS3 pod HD

No tak kumpel zakupił ostatni PS3 w sklepie u mnie i niema, więc muszę czekać na dostawę. Odpakował paczkę wyciąga wszystko i chce podłączyć pod HD i szuka kabel i szuka, szukaliśmy razem przez 15 min i po 15 min jego mama czyta zawartość pudełka i nie było. Więc on chce wiedzieć jaki jest odpowiedni kabel żeby podpiąć PS3 przez HD do telewizora. Jego telewizor ma 42 cale a głośniki chce podpiąć pod 5.1 osobnym kablem (czy można takim jak do kompa?).

Znalazłem takie coś “Sony kabel HDMI do PS3” czy będzie działać( jego pytanie :smiley: )?

Jakie złącza ma telewizor?

Jakie złącza ma PS3?

Wystarczy zestawić i znaleźć kabelek pasujący do obydwu. Jeśli PS3 nie ma niestandardowych złącz (nie wiem, nie miałem z tym modelem do czynienia), to będzie pasował standardowy kabelek- cyfrowy HDMI, albo analogowy (Euro, S-Video), zależnie co ma telewizor. Są do kupienia w wszędzie, nawet w supermarketach.

Nie wiadomo tylko czy to telewizor “HD Ready”, czy “Full HD”. Pierwszy akceptuje sygnały HD, ale wyświetla w standardowej rozdzielczości, drugi w rozdzielczości HD.

Ma HD Ready.

Do Soniaczów nie dorzucają kabelków HDMI - wystarczy go kupić i wsio.

A co do 5.1 to jak w głośnikach nie ma optycznego wejścia to nie będzie 5.1 ale można podpiąć dwa kable do PS3 jak co, jeden HDMI(PS3-TV) a drugi Multi A/V(PS3-Głośniki - ale tu tylko 2.0 będzie) tylko trzeba w menu konsoli wybrać żeby dźwięk leciał po Multi A/V.

Więc jeżeli ma HD Ready to lipton.

maniekz on ma głośniki kablem tego co do PC się podłącza. Ma możliwość zmiany kabla tylko głośniki mają te same wejście co karta dźwiękowa. A czy ten kabel HD co podałem to będzie działać??