Okablowanie dla PS3 pod HD


(Pasta Do Zębów) #1

No tak kumpel zakupił ostatni PS3 w sklepie u mnie i niema, więc muszę czekać na dostawę. Odpakował paczkę wyciąga wszystko i chce podłączyć pod HD i szuka kabel i szuka, szukaliśmy razem przez 15 min i po 15 min jego mama czyta zawartość pudełka i nie było. Więc on chce wiedzieć jaki jest odpowiedni kabel żeby podpiąć PS3 przez HD do telewizora. Jego telewizor ma 42 cale a głośniki chce podpiąć pod 5.1 osobnym kablem (czy można takim jak do kompa?).

Znalazłem takie coś "Sony kabel HDMI do PS3" czy będzie działać( jego pytanie :smiley: )?


(MaRa) #2

Jakie złącza ma telewizor?

Jakie złącza ma PS3?

Wystarczy zestawić i znaleźć kabelek pasujący do obydwu. Jeśli PS3 nie ma niestandardowych złącz (nie wiem, nie miałem z tym modelem do czynienia), to będzie pasował standardowy kabelek- cyfrowy HDMI, albo analogowy (Euro, S-Video), zależnie co ma telewizor. Są do kupienia w wszędzie, nawet w supermarketach.

Nie wiadomo tylko czy to telewizor "HD Ready", czy "Full HD". Pierwszy akceptuje sygnały HD, ale wyświetla w standardowej rozdzielczości, drugi w rozdzielczości HD.


(Pasta Do Zębów) #3

Ma HD Ready.


(Maniekz1985) #4

Do Soniaczów nie dorzucają kabelków HDMI - wystarczy go kupić i wsio.

A co do 5.1 to jak w głośnikach nie ma optycznego wejścia to nie będzie 5.1 ale można podpiąć dwa kable do PS3 jak co, jeden HDMI(PS3-TV) a drugi Multi A/V(PS3-Głośniki - ale tu tylko 2.0 będzie) tylko trzeba w menu konsoli wybrać żeby dźwięk leciał po Multi A/V.


(dudpis) #5

Więc jeżeli ma HD Ready to lipton.


(Pasta Do Zębów) #6

maniekz on ma głośniki kablem tego co do PC się podłącza. Ma możliwość zmiany kabla tylko głośniki mają te same wejście co karta dźwiękowa. A czy ten kabel HD co podałem to będzie działać??