Okienka, reklamy otwierające się samoistnie

Zaznaczam ze jeszcze niezbyt sie orientuje w temacie walki z takimi szkodnikami…

Złączono Posta : 20.10.2006 (Pią) 12:52

aha i jeszcze czeste wyskakiwanie bledow do niektorych folderow wystarczy wejsc i koniec albo przy przenoszeniu plikow. Pisze ze jest problem z aplikacja explorer.exe bez zadnych wyjasnien nio i oczywiscie zamykaja sie wszystkie okienka itd

Poszukaj na ten temat w Googlach. :slight_smile:

O4 - HKCU…\Run: [WhenUSave] “C:\Program Files\Save\Save.exe”

ale tak Ci się dzieje czy poprostu chcesz wiedzieć dlaczego i jak to zmienić? Jeżeli wyskakują ci to jest kilka sposobów: pierwszy z nich to zmień przeglądarkę na Firefox potem zainstaluj dodatek AdBlock. Następnie jak nie pomaga to skanuj system antywirusem, bo prawdopodobnie masz jakieś spyware reklamowe.

Propunuję zainstalować SP 2.

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Start => Uruchom => wpisz services.msc => zatrzymaj i wyłącz usługę NT login service następnie odpalasz HijackThis Misc Tools => Delete NT service => wpisz ntlogin32 => Ok i zresetuj komputer.

Spróbuj użyć narzędzia SmitFraudFix (opcja 2 w trybie awaryjnym). Potem sprawdz co będzie z tego co wskazałem poniżej i usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Pliki i foldery zaznaczone usuwasz ręcznie z dysku natomiast wpisy w HijackThis.

Po wykonaniu w/w dajesz nowy log z HijackThis plus możesz z SilentRunners. Jeżeli podczas uruchamiania silenta pokaże się jakiś błąd to proszę podać jego dokładną treść.

nie wiem czy dobrze…

nio i z silent runners

Żaden komunikat o błedzie sie nie pojawił… czy teraz jest w porzadku? dziekuje za pomoc…

Otwórz notatnik i wklej :

Plik --> zapisz jako --> zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki --> zapisz jako FIX.REG i uruchom w awaryjnym.

nio ale co mam zrobic jak juz uruchomie w trybie awaryjnym?

Odpalasz plik FIX.REG w trybie awaryjnym i potwierdzasz dodanie do rejstru. Zrestartować komputer do trybu normalnego i wkleić nowego loga z Silenta :slight_smile:

niestety wyskakuje mi blad o tresci:

Start -> uruchom -> regedit i przechodzisz do kluczy:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

Usuwasz: "PowerBar"

"WhenUSave"

Przechodzisz do klucza [HKEY_LOCAL_MACHINE\HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

Usuwasz: "NT Logging Service"

Przechodzisz do klucza [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ShellServiceObjectDelayLoad]

Usuwasz: "ECEGBFCJ"

"mtklef"

Przechodzisz do klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager

Tam kliknij podwójnie na wartość BootExecute i z okienka usuń wszystko z wyjątkiem autocheck autochk *

nie mam " PowerBar"

nie mam “HKEY_LOCAL_MACHINE\ HKLM

nie mam “ECEGBFCJ” "mtklef"

nie mam nic poza "autochk *"

Wklej nowy log z Silenta :slight_smile:

proszę

Czysto :slight_smile:

ale okienka wyskakuja. a i np jak wchodze na jedna z moich partycji odrazu wyskakuje mi blad ze “Wystąpił problem z aplikacją explorer.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.” nie moge nic otworzyc, skopiować ani przenieść. :frowning:

Złączono Posta : 24.10.2006 (Wto) 21:45

ale okienka wyskakuja. a i np jak wchodze na jedna z moich partycji odrazu wyskakuje mi blad ze “Wystąpił problem z aplikacją explorer.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.” nie moge nic otworzyc, skopiować ani przenieść. :frowning:

Start do konsoli odzyskiwania i komenda (płyta z xp w napędzie) :

X --> litera napędu.

a czy moglabym prosic dokladniej (jasniej) bo niestety nie rozumiem zbytnio co mam zrobic… ;/

Uruchom Konsolę odzyskiwania.

I w tej konsoli masz wprowadzić komendy :

Litera X to odpowidnik twojego napędu gdzie masz płytkę z systemem. :slight_smile: