Okienka, reklamy otwierające się samoistnie

(Asorbjan) #1

Zaznaczam ze jeszcze niezbyt sie orientuje w temacie walki z takimi szkodnikami...

Złączono Posta : 20.10.2006 (Pią) 12:52

aha i jeszcze czeste wyskakiwanie bledow do niektorych folderow wystarczy wejsc i koniec albo przy przenoszeniu plikow. Pisze ze jest problem z aplikacja explorer.exe bez zadnych wyjasnien nio i oczywiscie zamykaja sie wszystkie okienka itd

(Anonymous Dreams) #2

Poszukaj na ten temat w Googlach. :slight_smile:

O4 - HKCU…\Run: [WhenUSave] “C:\Program Files\Save\Save.exe”

(Tadeksasnal) #3

ale tak Ci się dzieje czy poprostu chcesz wiedzieć dlaczego i jak to zmienić? Jeżeli wyskakują ci to jest kilka sposobów: pierwszy z nich to zmień przeglądarkę na Firefox potem zainstaluj dodatek AdBlock. Następnie jak nie pomaga to skanuj system antywirusem, bo prawdopodobnie masz jakieś spyware reklamowe.

(Krzychuu) #4

Propunuję zainstalować SP 2.

(adam9870) #5

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Start => Uruchom => wpisz services.msc => zatrzymaj i wyłącz usługę NT login service następnie odpalasz HijackThis Misc Tools => Delete NT service => wpisz ntlogin32 => Ok i zresetuj komputer.

Spróbuj użyć narzędzia SmitFraudFix (opcja 2 w trybie awaryjnym). Potem sprawdz co będzie z tego co wskazałem poniżej i usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Pliki i foldery zaznaczone usuwasz ręcznie z dysku natomiast wpisy w HijackThis.

Po wykonaniu w/w dajesz nowy log z HijackThis plus możesz z SilentRunners. Jeżeli podczas uruchamiania silenta pokaże się jakiś błąd to proszę podać jego dokładną treść.

(Asorbjan) #6

nie wiem czy dobrze…

nio i z silent runners

Żaden komunikat o błedzie sie nie pojawił… czy teraz jest w porzadku? dziekuje za pomoc…

(Myszonus) #7

Otwórz notatnik i wklej :

Plik --> zapisz jako --> zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki --> zapisz jako FIX.REG i uruchom w awaryjnym.

(Asorbjan) #8

nio ale co mam zrobic jak juz uruchomie w trybie awaryjnym?

(Bbieniol) #9

Odpalasz plik FIX.REG w trybie awaryjnym i potwierdzasz dodanie do rejstru. Zrestartować komputer do trybu normalnego i wkleić nowego loga z Silenta :slight_smile:

(Asorbjan) #10

niestety wyskakuje mi blad o tresci:

(Bbieniol) #11

Start -> uruchom -> regedit i przechodzisz do kluczy:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

Usuwasz: "PowerBar"

"WhenUSave"

Przechodzisz do klucza [HKEY_LOCAL_MACHINE\HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

Usuwasz: "NT Logging Service"

Przechodzisz do klucza [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ShellServiceObjectDelayLoad]

Usuwasz: "ECEGBFCJ"

"mtklef"

Przechodzisz do klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager

Tam kliknij podwójnie na wartość BootExecute i z okienka usuń wszystko z wyjątkiem autocheck autochk *

(Asorbjan) #12

nie mam " PowerBar"

nie mam “HKEY_LOCAL_MACHINE\ HKLM

nie mam “ECEGBFCJ” "mtklef"

nie mam nic poza "autochk *"

(Bbieniol) #13

Wklej nowy log z Silenta :slight_smile:

(Asorbjan) #14

proszę

(Bbieniol) #15

Czysto :slight_smile:

(Asorbjan) #16

ale okienka wyskakuja. a i np jak wchodze na jedna z moich partycji odrazu wyskakuje mi blad ze “Wystąpił problem z aplikacją explorer.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.” nie moge nic otworzyc, skopiować ani przenieść. :frowning:

Złączono Posta : 24.10.2006 (Wto) 21:45

ale okienka wyskakuja. a i np jak wchodze na jedna z moich partycji odrazu wyskakuje mi blad ze “Wystąpił problem z aplikacją explorer.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.” nie moge nic otworzyc, skopiować ani przenieść. :frowning:

(Myszonus) #17

Start do konsoli odzyskiwania i komenda (płyta z xp w napędzie) :

X --> litera napędu.

(Asorbjan) #18

a czy moglabym prosic dokladniej (jasniej) bo niestety nie rozumiem zbytnio co mam zrobic… ;/

(Myszonus) #19

Uruchom Konsolę odzyskiwania.

I w tej konsoli masz wprowadzić komendy :

Litera X to odpowidnik twojego napędu gdzie masz płytkę z systemem. :slight_smile: