Okienko przy zamknięciu winampa, drwtsn.exe i inne

Witam,

Od jakiegoś czasu mój komputer dziwnie się zachowuje.

Wczoraj wieczorem, właściwie w nocy - po długim użytkowaniu komputera, podczas zamykania programu winamp, u góry strony (na środku ekranu) pokazało się czarne okienko z czerwoną ramką i czerwonymi literkami. Niestety, zamiast pomyśleć i zrobić zrzut ekranu od razu na nie kliknęłam. Pojawiło się kolejne, nieco większe (tym razem z żółtą ramką i literkami), na które też kliknęłam i zniknęło. Co to mogło być? Przeglądam to forum od czasu do czasu i kiedyś natknęłam się na coś takiego w którymś z wątków, ale panuje tu taki bałagan, że nie mogę tego znaleźć, niestety. Czy to jakiś wirus? Zaniepokoiło mnie to, bo po raz pierwszy zdarzyło mi się coś takiego.

Kolejny problem to aplikacja drwtsn.exe (tak mi się wydaje, piszę z pamięci), którą ostatnio dość często wywala, tzn pokazuje się okienko, że aplikacja zostanie zamknięta.

Ponad to, ad-watch przy każdorazowym starcie systemu wykrywa zmianę w rejestrze i pyta, czy blokować czy puszczać (jest to w logu, IXP000.TMP).

I, ostatni już ‘problem’ to “przemykająca” zakładka po pasku zadań. Co jakiś czas mi coś mignie, ale tak szybko, że nie jestem w stanie zauważyć, co to właściwie jest.

Poniżej zamieszczam log hijackthis:

Usuń Hijackiem ten wpis:

Wyczyść folder TEMP (w trybie awaryjnym), czyli Start --> uruchom --> cmd i wpisujesz:

Wrzuć jeszcze log z Silent Runners

PS>

Ten bałagan nie jest rozbiony przez wszystkich userów - ja staram się go nie robić :slight_smile: