Okno Mój Komputer nie wyświetla zawartości

Witam, jak w temacie po kliknięci w ikonę Mój Komputer nie wyświetla się zawartość okna, tylko cały czas “działa” latarka - efektu brak.

Dodatkowo, przy próbie zamknięcia systemu/uruchomienia ponownie/wylogowania - brak efektu.

Komputer przeskanowany przy pomocy Malwarbytes AntiMalware oraz programem antywirusowym MS Essential - pierwszy znalazł infękcje i ją usunął antywir niczego nie znajduje.

Poniżej log z OTL

OTL - http://wklejto.pl/124088

Extras - http://wklejto.pl/124089

Nie ma programu antywirusowego, który radził by sobie ze wszystkimi zagrożeniami z sieci. Proponuję format i instalację systemu od nowa. Jedyne pewne i szybkie rozwiązanie. Po instalacji można za pomocą Clonezilla (trzeba wypalić na płytce, można też wypróbować opcji live na pendrive) zrobić obraz świeżego systemu i przywracać w razie potrzeby. Obraz najlepiej zrobić przed połączeniem z siecią i przechowywać na innym dysku twardym lub DVD. Program jest darmowy i w pełni funkcjonalny.

Wykonaj pełne skanowanie programem Dr.WEB CureIt! (jest banalny w obsłudze, powinieneś sobie poradzić).

Dodatkowo pobierz CCleaner, po uruchomieniu przejdź do zakładki Rejestr i kliknij Skanuj by znaleźć problemy. Potem Napraw zaznaczone problemy i spyta Cię czy chcesz utworzyć kopie kasowanych wpisów. Jak chcesz to zrób klikając Tak. Po zrobieniu kopi klikasz Napraw problemy. Skorzystaj też z dobrodziejstw zakładki Cleaner :slight_smile: .

Pozdrawiam!

per":sfdttfq5]Nie ma programu antywirusowego, który radził by sobie ze wszystkimi zagrożeniami z sieci. Proponuję format i instalację systemu od nowa. Jedyne pewne i szybkie rozwiązanie. Po instalacji można za pomocą Clonezilla (trzeba wypalić na płytce, można też wypróbować opcji live na pendrive) zrobić obraz świeżego systemu i przywracać w razie potrzeby. Obraz najlepiej zrobić przed połączeniem z siecią i przechowywać na innym dysku twardym lub DVD. Program jest darmowy i w pełni funkcjonalny.

http://support.microsoft.com/kb/819017/pl

Chyba to się nie dotyczy mojego problemu, ponieważ u mnie nie ma znacznego opóźnienia - okno się pojawia bez zwartość i można czekać w nieskończoność a i tak się nie pojawia. Sprawdzę poradę dotyczącą Usługa Windows Image Acquisition.

Martwi mnie niemożliwość wyłączenia komputera - moim zdaniem świadczy to o głębszym problemie - adware, malware rootkit itd. Komputer służy do pracy Pani Księgowej, więc nie jest nadmiernie narażony na niepożądane oprogramowanie. Miałbym prośbę do fachowców o sprawdzenie logów, które podałem.

a może to twój problem

:slight_smile:

up

Będę dzisiaj miał dostęp do komputera Pani Księgowej i powalczę. Na pewno napiszę o efektach.

Zrobiłem zgodnie z instrukcja i Działa! Bardzo dziąkuje za pomoc. Komputer zarówno sie wyłącza jak i szybko wyświetla okienko Mój Komputer. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Do zamknięcia

Witam

Nie chcę otwierać nowego tematu, mam nadzieję, że ktoś mi tutaj pomoże. Otóż mam ten sam problem, po kliknięciu Mój Komputer nie potrafi zatrybić i cały czas świeci latareczka. Innych problemów nie mam, tylko to. Robiłam wg waszych instrukcji, zatrzymałam to całe WIA, sprawdzłam i naprawiłam błędy antywirem, CCleaner tez poszedł w ruch i nadal nic:/

jak jeszcze mogę spróbować to naprawić?

Możesz dla pewności dać logi z OTL:

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

choć niewiem czy temat nie zostanie usunięty ze względu na podpięcie :wink:

mam nadzieję, że dobrze wrzuciłam:

http://www.wklej.org/id/756825/ dds

http://www.wklej.org/id/756826/ attach

Dodane 20.05.2012 (N) 22:14

Udało mi sie coś zdziałać, w Menu Start–>Uruchom–> regedit coś tam usunęłam, wyczytałam na innym forum,że to pomaga i pomogło,ale problem może wrócić, więc w razie czego znowu się odezwę:)