Okno Mój Komputer nie wyświetla zawartości


(marchelmx@op.pl) #1

Witam, jak w temacie po kliknięci w ikonę Mój Komputer nie wyświetla się zawartość okna, tylko cały czas "działa" latarka - efektu brak.

Dodatkowo, przy próbie zamknięcia systemu/uruchomienia ponownie/wylogowania - brak efektu.

Komputer przeskanowany przy pomocy Malwarbytes AntiMalware oraz programem antywirusowym MS Essential - pierwszy znalazł infękcje i ją usunął antywir niczego nie znajduje.

Poniżej log z OTL

OTL - http://wklejto.pl/124088

Extras - http://wklejto.pl/124089


(Dreaper) #2

Nie ma programu antywirusowego, który radził by sobie ze wszystkimi zagrożeniami z sieci. Proponuję format i instalację systemu od nowa. Jedyne pewne i szybkie rozwiązanie. Po instalacji można za pomocą Clonezilla (trzeba wypalić na płytce, można też wypróbować opcji live na pendrive) zrobić obraz świeżego systemu i przywracać w razie potrzeby. Obraz najlepiej zrobić przed połączeniem z siecią i przechowywać na innym dysku twardym lub DVD. Program jest darmowy i w pełni funkcjonalny.


(stream) #3

Wykonaj pełne skanowanie programem Dr.WEB CureIt! (jest banalny w obsłudze, powinieneś sobie poradzić).

Dodatkowo pobierz CCleaner, po uruchomieniu przejdź do zakładki Rejestr i kliknij Skanuj by znaleźć problemy. Potem Napraw zaznaczone problemy i spyta Cię czy chcesz utworzyć kopie kasowanych wpisów. Jak chcesz to zrób klikając Tak. Po zrobieniu kopi klikasz Napraw problemy. Skorzystaj też z dobrodziejstw zakładki Cleaner :slight_smile: .

Pozdrawiam!


(marchelmx@op.pl) #4

per":sfdttfq5]Nie ma programu antywirusowego, który radził by sobie ze wszystkimi zagrożeniami z sieci. Proponuję format i instalację systemu od nowa. Jedyne pewne i szybkie rozwiązanie. Po instalacji można za pomocą Clonezilla (trzeba wypalić na płytce, można też wypróbować opcji live na pendrive) zrobić obraz świeżego systemu i przywracać w razie potrzeby. Obraz najlepiej zrobić przed połączeniem z siecią i przechowywać na innym dysku twardym lub DVD. Program jest darmowy i w pełni funkcjonalny.


(stream) #5

http://support.microsoft.com/kb/819017/pl


(marchelmx@op.pl) #6

Chyba to się nie dotyczy mojego problemu, ponieważ u mnie nie ma znacznego opóźnienia - okno się pojawia bez zwartość i można czekać w nieskończoność a i tak się nie pojawia. Sprawdzę poradę dotyczącą Usługa Windows Image Acquisition.

Martwi mnie niemożliwość wyłączenia komputera - moim zdaniem świadczy to o głębszym problemie - adware, malware rootkit itd. Komputer służy do pracy Pani Księgowej, więc nie jest nadmiernie narażony na niepożądane oprogramowanie. Miałbym prośbę do fachowców o sprawdzenie logów, które podałem.


(Leon$) #7

a może to twój problem

:slight_smile:


(marchelmx@op.pl) #8

up

Będę dzisiaj miał dostęp do komputera Pani Księgowej i powalczę. Na pewno napiszę o efektach.

Zrobiłem zgodnie z instrukcja i Działa! Bardzo dziąkuje za pomoc. Komputer zarówno sie wyłącza jak i szybko wyświetla okienko Mój Komputer. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Do zamknięcia


(Miko Bs) #9

Witam

Nie chcę otwierać nowego tematu, mam nadzieję, że ktoś mi tutaj pomoże. Otóż mam ten sam problem, po kliknięciu Mój Komputer nie potrafi zatrybić i cały czas świeci latareczka. Innych problemów nie mam, tylko to. Robiłam wg waszych instrukcji, zatrzymałam to całe WIA, sprawdzłam i naprawiłam błędy antywirem, CCleaner tez poszedł w ruch i nadal nic:/

jak jeszcze mogę spróbować to naprawić?


(djkamil09061991) #10

Możesz dla pewności dać logi z OTL:

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

choć niewiem czy temat nie zostanie usunięty ze względu na podpięcie :wink:


(Miko Bs) #11

mam nadzieję, że dobrze wrzuciłam:

http://www.wklej.org/id/756825/ dds

http://www.wklej.org/id/756826/ attach

-- Dodane 20.05.2012 (N) 22:14 --

Udało mi sie coś zdziałać, w Menu Start-->Uruchom--> regedit coś tam usunęłam, wyczytałam na innym forum,że to pomaga i pomogło,ale problem może wrócić, więc w razie czego znowu się odezwę:slight_smile: