Około 30GB za mało

Sprawa jest taka.

Kumpel kupił sobie nowy komp. Instalowałem mu Windowsa XP, więc na partycje dzieliłem z poziomu instalatora WinXP. Dysk ma 160GB, ale przy dzieleniu partycji, tzn zanim zacząłem, pokazało że całkowity obszar na dysku wynosi lekko ponad 130GB.

Moje pytanie brzmi - gdzie się podziało te 30GB ?? Każde wskazówki będą pomocne, bo 30GB to jednak nie 3MB i warto je odzyskac :wink:

Aha, dysk jest faktycznie 160GB, bo myślalem ze jest jakiś mniejszy, ale nie - jest taki jaki miał być.

MA SP2?? Jeśli doinstalował SP2 bo instalce windy to nalezy skorzystać z systemowego menadźera partycji, i utworzyć nową partycje (lub dołożyć miejsca do wcześniejszej) z pozostałej niewygospodarowanej części.

Ale jakiej pozostałej części ?? Problem jest w tym, że wogóle tego nie pokazuje. To nie jest tak, że nie zrobiłem wcześniej partycji i teraz chcę ją utworzyć. Ja nawet nie wiem gdzie sie podziało te 30GB :?

Windows XP (bez service packów) nie obslugiwał (chyba!) większych dysków niż 120 GB. Musisz doinstalować SP2 i wtedy utowrzyć dotakową partycję. Aha i pamietaj że 160 GB dysk tak naprawde bedzie troche mniejszy.

Oj wydaje mi się, że obsługuje :slight_smile:

Ale ok, myślałem że może w BIOSie jakąś opcję włączyć (coś w stylu ‘obsługa dużych dysków’), ale nie ma tam czegoś takiego :?

Ok, tak też zrobię :slight_smile: zobaczymy co się stanie :wink:

No tak, to wiem :slight_smile: Ale żeby przed formatem i podzieleniem na partycje zgubić już 30GB to ja dziękuje :mrgreen:

zobacz tu :stuck_out_tongue:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

O losie złośliwy :stuck_out_tongue:

Szukałem, niechaj nikt nie zaprzecza :wink: Ale słowa kluczowe nie te wpisałem :smiley:

Dzięki husar przetestuję tą metodę :slight_smile:

Ponieważ rozwiązanie już padło, więc

zostaje skasowany.