Okradzione konto w CitiBanku

Witam!

Przed chwilą dowiedziałem się, że dzisiaj obrabowano konto mojego taty - przez internet. Skradziono sporą sumę pieniędzy.

Niestety CitiBank Online nie ma zabezpieczeń, takich jak SMS-Kod i jak tylko ktoś zna numer karty i pin - może sobie wszystko wypłacić.

To pewnie przez to, że mój tata ostatnio często logował się na swoje konto w kafejkach internetowych, w których jak wiadomo - jest dużo syfu…

Złożył już reklamację do CitiBanku i nie wiadomo co zrobią - powiedzą, że to wina mojego taty, czy zwrócą mu te pieniądze…

Niech to będzie dla Was przestrogą - zakładajcie konta tylko w tych bankach, które mają zabezpieczenia typu SMS-Kod, Token, jak np. Bank Zachodni i logujcie się tylko w bezpiecznych miejscach!

No to współczuje bo raczej nic nie zdziała.

Można współczuć, ale kto w kawiarence

korzysta z własnego konta w banku :o

Żadne zabezpieczenia nie zastąpią rozsądku :smiley:

Wiesz co tylko troche współczuje a to dlatego że twój tata został okradziony na własne życzenie , tyle ostatnio było o tym pisane i mówione ale widać nie dotarło to do jego świadomości , również kożystam z takiej formy usług , chociaż w banku który ma lepsze zabezpieczenia (tokeny) nigdy nie loguje sie do banku i nie wykonuje operacjii bankowych z innych komputerów jak tylko z własnego.

A tego wszystkiego by nie było gdyby w CitiBanku był SMS-Kod ;(

marcin1231 : chlip chlip, a tego wszystkiego by nie było gdyby nie było internetu… gdyby założyć konto w banku z sms-kodem… gdyby nie wchodzić na konto z kafejek… można by jeszcze tak długo

Właśnie przestał od paru dni płacić w kafejkach i tu bach…

Przeskanuje mu laptopa, z którego płaci, żeby tam też nie miał syfów…

Multibank najlepszy bo sie ma karteczke z 50-cioma kodami do każdego przelewu ;] Marne szanse, że pieniądze odzyska…

każdy szanujący sie bank daje coś takiego jak kody jednorazowe :mrgreen: bez tego to nawet bym stanu konta nie sprawdzał niemówiąc już o przelewie 8)

Jak się zostawia klucze pod wycieraczką, to należy się spodziewać włamania :stuck_out_tongue:

a co Ci da kod sms? jest sam sobie winien

PKO też ma zabezpieczenia karta z 50 kodami :wink: Nie wyobrażam sobie korzystania z banku, poczty w kafejce chyba że przez firefoxa i wywalam wszystkie ciastka …

tak przez FF to wogole masz mega zabezpieczenia :lol:

Udało się.

Pieniądze zostały wysłane, ale hackerzy nie zdążyli wypłacić kasy.

To dzięki temu, że mój tata szybko zauważył brak kasy i zgłosił od razu.

Ich lewe konto zostało zablokowane, a kasa wróci do mojego taty.

Okazało się, że to jakaś grupa przestępcza.

Jutro idziemy na policie…

no to mial szczescie :wink: a na pryszlosc niech sie pilnuje :wink: i swoich pieniedzy :smiley: