Okrojenie płyty instalacyjnej Windows7

Czym wyciąć z instalacji windows7 zbędne komponenty i programy? Czym utworzyć nową okrojoną instalację Windows7?

Dla tworzenie płyt z okrojonym XP takie narzędzie to nLite… dla Visty vLite.

Czy istnieje coś takiego dla Windows7?

Wiem że to wcześnie, gdyż jeszcze niema Windows 7 w sprzedaży, ale może się ktoś spotkał np.: z jakąś wersją beta takowego narzędzia.

Szczegółowo interesowała by mnie wersja “odśmiecająca” Windows 7 RC.

Inną opcją jest alternatywa powyższego, czyli “jak usunąć te zbędne rzeczy na już zainstalowanym systemie Windows 7”

Może to być ręcznie lub znów jakieś narzędzie. Jestem dość zaawansowanym użytkownikiem i np. grzebania w rejestrze się nie boję :wink:

Proszę o sugestie i rady.

Jeszcze takiego programu nie ma.

Co masz na myśli lub inaczej co chcesz usunąć ? Jeśli chcesz się pozbyć np. WMP, Media Center lub IE możesz to przecież odinstalować z poziomu narzędzia

“Turn Windows Features on or off”

Nie wiem jak jest z twoim angielskim ale

znaczy: Włącz/wyłącz funkcje Windows… Nie odinstaluj.

Ja chcę zwolnić miejsce na dysku. Wywalić zbędne usługi itp. rzeczy. a nie schować - odchudzić system ze zbędnego balastu by działał szybciej trochę :slight_smile:

Wiktor96 pisze że niema takiego programu jak w temacie Topica. A może jest jakieś narzędzie które daje możliwość odinstalowania niektórych “śmieci” z Windows7.

@R3s3t

Z moim angielskim jest całkiem dobrze, poprostu sugerowałem ci rozwiązanie które jest dostępne na tę chwilę.

Na narzędzia pokroju nLite czy vLite będziemy musieli jeszcze poczekać, nie wykluczone że aż do premiery nowego systemu.

Pozdrawiam