Olbrzymi spadek wydajności

Witam:) Mam problem z wydajnością ostatnimi czasy. Zainstalowałem Command & Conquer Generals i pojawiły się problemy. Gra ładowała się kilka minut, czasami wogóle nie chciała się załadować, ale jak już się załadowała to zazwyczaj jako tako szła. Dalej próbowałem coś rozpakować co ma ponad 500 mb winrarem. Stało się to praktycznie nie możliwe. System prawie w ogóle nie reagował na nic oraz nie rozpakowywał. Kopiowanie też chodzi bardzo ciężko, właściwie nic nie idzie. Z instalacją też tragedia. Idzie jak krew z nosa lub wcale. W jej czasie nie da się nic innego robić. 3,5 GB w 2 godziny zainstalowało się 30%. Wszysktim tym operacjom towarzyszy małe zużycie pamięci RAM i procesora oraz ciągła praca dysku twardego. To znaczy dioda odpowiedzialna za dysk twardy na obudowie komputera świeci cały czas nieprzerwanie.

Parametry:

Intel Core i3 2120 3.3 GHz

ASRock B75 Pro 3

Kingston DDR3 4GB 1600MHz CL11

Dysk twardy WD3200AVJS-63WDA0

Dysk twardy ma koło 4-5 lat. Ram, proc i płyta główna zmieniana 3 miesiące temu.

Proszę o pomoc w odzyskaniu sprawności systemu gdyż na teraz nie da się komfortowo z niego korzystać.

Sprawdź dysk za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html (wrzuć screena z zakładki Health).

healthg.jpg