Onet satelita

(La Verdad) #1

co powiecie o tej ofercie

http://konekt.onet.pl/satelita/

acha narazie mam neostrade ale chyba zamierzam ją zmienić na innego dostawce neta, acha i jak byście mogli prostym językiem powiedzieć o co chodzi w tej promocji onetu , z tym kanałem zwrotnym jakimś itp, wybrałbym opcję 320 kb/s

(Deceiever) #2

Witam,

O kanale zwrotnym tutaj jest wszystko napisane:

Usługa satelitarnego dostępu do Internetu opiera się na wykorzystaniu dwu kanałów do przesyłania danych:

* kanału zwrotnego - którym użytkownik wysyła dane (tzw. "zapytania o dane"). Najczęściej rolę tę pełnią: popularny dial-up, ISDN, łącze stałe, GPRS, itp.

* kanału satelitarnego - którym użytkownik otrzymuje dane z wykorzystaniem bardzo szybkiej transmisji satelitarnej, pozwalającej nawet na 20-krotne przyspieszenie pobierania danych, w porównaniu do tradycyjnego połączenia telefonicznego (dial-up).

Obecnie oferujemy dwie wersje produktu:

* bez kanału zwrotnego - użytkownik we własnym zakresie zapewnia sobie kanał służący do wysyłania zapytań do internetu - może to być modem telefoniczny, internet radiowy, sieć osiedlowa, i inne (cena już od 89 zł brutto)

* z kanałem zwrotnym - specjalni dla użytkowników OnetKoenekt Satelita specjalna oferta kanału zwrotnego opartego o technologię GPRS (telefon komórkowy). oferta zawiera modem GPRS po preferencyjnej cenie oraz zryczałtowany pakiet w sieci Plus GSM (umożliwiający przesyłanie danych)

Moim zdaniem ta oferta jest nieopłacalna z podstawowego powodu bez kanału zwrotnego to nie bardzo ma sens bo jak będziesz wysyłał dane, natomiast z takim kanałem to trochę drogie bo neo 512 kosztuje tyle samo praktycznie - ponadto dochodzi koszta zakupu sprzętu. Raczej nie opłaca oferta ale sam rozstrzygnij.

(La Verdad) #3

masz racje, w sumie, teraz za neo 512 płacic mozna po 80 zł, to się bardziej opłaca, chciałem załozyć stałe łącze, ale po konsultacjach ze znajomymi którzy mają to nażekają, nie mogą nic ściągać z p2p bo maja porty poblokowane :confused:

a radiówki sobie nie założę, żeby chociaż u mnie chello było to bym przeszedł, ale nie ma , więc racze3j pozostanę przy neo

(Deceiever) #4

Albo DSL w parę osób to sie moim zdaniem najbardziej opłaca z całej oferty TP. Co do neo 512 za 80zł to jest loteria bo za 2 lata to może się wiele zmienić i okaże się że w ostatecznym rozrachunku nie wypada to tak pozytywnie. Osobiście mam neo 512 i umowę na 1 rok, proponowali mi zmianę na 2 lata i 80zł ale odmówiłem.