[ONET] Sksowanie i założenie konta o tym samym nicku


(Polikujmyhntgbrfvedcwsxqaz) #1

Jeśli obecnie mam maila: xyzabc@op.pl i je skasuję (bo za dużo SPAMu przychodzi z różnych stron) i jak założę od nowa maila: xyzabc@op.pl, to np jak znajomemu wysłałem maila przed skasowaniem, to po założeniu maila o tej samej nazwie przyjdzie do mnie wiadomość ??


(Cedar) #2

Wystarczy pomyśleć a Ty tego nie zrobiłeś :wink:

Przecież to będzie ten sam/taki sam adres email, więc wiadomości będą tak samo przychodziły.


(Polikujmyhntgbrfvedcwsxqaz) #3

Czyli to nic nie da... A co zrobić, aby SPAM nie przyłaził na pocztę :?:

Bo to już drażni mnie.

SPAM do odebranych, a zwykłe wiadomości do SPAMu idą :confused:


(Cedar) #4

Jeśli to są reklamy od O2 to nic na to nie poradzisz, jeśli od innych nadawców - zmień adres email i nowy wyślij tylko do osób, które chcesz aby go znały.

Możesz też ułatwić sobie życie i obsługiwać konto email za pomocą klienta mającego obsługą "niechcianych" wiadomości - np. Thunderbird zamiast logowania się za pomocą www.


(roobal) #5

Wyjaśnijmy tylko czym dla Ciebie jest SPAM. Ja osobiście rzadko dostaję spam, zdarzyło się, że konto pocztowe przychodziły wiadomości typu viagra w promocyjnej cenie i przychodziła ta sama wiadomość z różnych adresów, ale Interia skutecznie się tego spamu pozbyła. Jeśli natomiast dostajesz różnego rozdaju reklamu, od właścicieli różnych portali, to nie jest to żaden spam , gdyż osobiście wyraziłeś zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych, akceptując regulamin. Jak się ich pozbyć? Każda taka wiadomość powinna zawierać informację skąd pochodzi i dlaczego ją dostajesz - najprawdopodobniej wyraziłeś zgodę na ich otrzymywanie, akceptując regulamin danego serwisu, w tym przypadku wystarczy usunąć konto w danym serwisie/forum i wiadomości przestaną przychodzić. Jeśli nie możesz usunąć gdzieś konta, pozostaje zmienić adres lub korzystać do rejestracji z aliasów, jednak nie każde konto pocztowe oferuje taką usługę.

Domena op.pl należy akurat do Onet.pl.

Pozdrawiam!


(Cedar) #6

Nigdzie nie napisałem, że jest inaczej :wink:

Chodziło mi tylko o to, że jeśli są to reklamy od operatora darmowego konta mail, to reklam się w tej wersji konta nie pozbędzie.


(roobal) #7

Rozumiem, myślałem, że skojarzyłeś op z o2 :wink:

Pozdrawiam!