Opachki.A, Obfuscator.VC, czarny ekran zamiast pulpitu


(Blaszka666) #1

Witam, dzisiaj po włączeniu komputera na czarnym ekranie wyskoczyło okienko czy chce uruchomić jako administrator plik winlogon.exe, wybrałem tak, jednak pulpit się nie pokazał i miałem czarny ekran, alt+ctrl+del działały, kilka razy zrestartowałem laptopa, jednak cały czas było to samo, w końcu na 2 komputerze znalazłem sposób na ukazanie się pulpitu i ikon, od razu po tym MSE poinformował mnie o zagrożeniu w postaci Obfuscator.VC, wybrałem usuń, jednak po chwili, znowu o tym samym poinformował, znów wybrałem usuń i zaraz po tym wybrałem skanowanie. Podczas skanowania jeszcze raz znalazł Obfuscator.VC który po raz kolejny usunąłem i potem znalazł Opachki.A, który też usunąłem. W między czasie puściłem Malwarbytes, który znalazł 6 infekcji, w tym 2 między innymi w winlogon.exe i csrss.exe, po usunięciu ich i restarcie laptopa wszystko otworzyło się dobrze i wygląda, że działa dobrze, chociaż może troszkę wolniej niż zwykle, dlatego też proszę o sprawdzenie loga czy aby na pewno wszystko zostało dokładnie wyczyszczone.

http://wklej.to/u77ES


(Acorus) #2

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe jako out of date.


(Blaszka666) #3

Zrobione. Dzięki! Chociaż zauważyłem, że się pozmieniały daty instalacji niektórych programów w dodaj/usuń programy, ale to nie jest wielki problem :stuck_out_tongue:

A i teraz tak przeglądam forum i nie jestem pewien czy w OTL zaznaczyłem opcję wszyscy użytkownicy, czy to ma duże znaczenie?