Opcja Nowy

hej!

jak sie kliknie gdzieś prawym klawiszem myszy i wybierze opcje “nowy” to tam so rózne pozycje (plików które mozna utworzyć). tu rodzi sie moje pytanko, czy wie ktoś w jaki sposób można wpłynąć na kolejność tych pozycji?? no bo przecież ta kolejnosc od czegos zależy…:smiley: szukałem w necie, ale nic nie znalazłem… wie ktoś, czy w ogóle da sie manipulowac tą kolejnością? jest moze jakiś program, może sam windows oferuje taka opcje, albo gdzie w rejestrze jakieś wartosci kluczy mają na to wpływ (tzn na pewno mają, ale które;)?? wersja windowsa nie ma znaczenia, interesuje mnie jakikolwiek sposób, na któregokolwiek windowsa (choć dobre by były na 98 i XP)…

z góry dziek za jakies sugestie

Nie można manipulować tą kolejnością. Gdyż najzwyczajniej w świecie ta kolejność zależy od alfabetycznego porządku w jakim są uszeregowane rozszerzenia tworzonych plików.

heh… a na to nie wpadłem, by pod tym kontem sprawdzić. sprawdałem po nazwach samych plików, programów, dat instalacji lub dodania i nic mi nie pasowało:D a to takie proste, choć szkoda, że się nie da:( może MS wyda jakąś nakładkę;) tak czy siak wielkie dzieki za odpowiedź… pozdrawiam

Tak jak napisał Pawek nie da się zmienić kolejności ale da się usunąć zbędne pozycje

Robisz to tak start/uruchom/ w okienko wpisz „regedit”

Teraz wejdź w HKEY_CLASSES_ROOT i znajdź interesujące Cie rozszerzenie pliku

Powiedzmy niech to będzie „bmp” jak już znajdziesz to nacisnij plusik przy tym a nastepnie na „ShellNew” i zmien nazwe na powiedzmy „ShellNew1” to wszystko:) radze nie wywalać wpisu calkowicie bo może się przydac a zreszta wystarczy sama zmiana nazwy