Opcja "Zamień" w Word 2007 a znak przypisu dolnego

(Pawek) #1

Od dość dawna borykam się z pewną dysfunkcjonalnością Worda 2007, dotyczącą znaku specjalnego przypisu dolnego. Mianowicie mam sporych rozmiarów dokument, w którym występuje wiele przypisów umieszczonych w tekście wedle schematu "To jest przykładowe zdanie.1". Chciałbym "hurtowo" wprowadzić w tym tekście zmianę do postaci "To jest przykładowe zdanie1.", czyli przesunąć znak przypisu przed kropkę. Robienie tego ręcznie, gdy przypisów jest kilka/kilkanaście nie byłoby wielką niedogodnością, ale w sytuacji, gdy dokument zawiera setki tak wstawionych przypisów... Sami rozumiecie. Próbowałem użyć do tego funkcji "Zamień", ale niestety Word 2007 nie pozwala na tego typu operację z użyciem przypisu dolnego. Czy ktoś z Was ma może jakiś inny pomysł, jak ułatwić sobie życie?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam, Paweł.

(kalitt) #2

Może by stworzyć do tego jakieś makro? Poszukaj na necie czy jest może takowe który by spełniło Twoje oczekiwania

(Pawek) #3

Dzięki, poszukam!

EDIT: Udało mi się zarejestrować samodzielnie makro, które mnie satysfakcjonuje :slight_smile: Jeszcze raz dzięki za trafną sugestię!

Gdyby kogoś interesowało:

Sub Przypisy()
'
' Przypisy Makro
'
'
    Selection.Find.ClearFormatting
    With Selection.Find
        .Text = ".^f"
        .Forward = True
        .Wrap = wdFindContinue
        .Format = False
        .MatchCase = False
        .MatchWholeWord = False
        .MatchWildcards = False
        .MatchSoundsLike = False
        .MatchAllWordForms = False
    End With
    Selection.Find.Execute
    Selection.MoveRight Unit:=wdCharacter, Count:=1
    Selection.MoveLeft Unit:=wdCharacter, Count:=1, Extend:=wdExtend
    Selection.Cut
    Selection.MoveLeft Unit:=wdCharacter, Count:=1
    Selection.PasteAndFormat (wdPasteDefault)
End Sub

Obecnie próbuję proces zautomatyzować kompletnie, gdyż powyższe makro wyszuka jedynie najbliższy przypis i go poprawi. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze czegoś na kształt “zamień wszystko”, tak aby nie trzeba było uruchamiać go setki razy (co może irytować nawet przy uzyciu skrótu klawiaturowego).

(kalitt) #4

Zobacz wtedy czy procedura Find może iść iteracją. Wtedy będzie znajdowało wszystkie