Opcja "Zamień" w Word 2007 a znak przypisu dolnego

Od dość dawna borykam się z pewną dysfunkcjonalnością Worda 2007, dotyczącą znaku specjalnego przypisu dolnego. Mianowicie mam sporych rozmiarów dokument, w którym występuje wiele przypisów umieszczonych w tekście wedle schematu “To jest przykładowe zdanie.1”. Chciałbym “hurtowo” wprowadzić w tym tekście zmianę do postaci “To jest przykładowe zdanie1.”, czyli przesunąć znak przypisu przed kropkę. Robienie tego ręcznie, gdy przypisów jest kilka/kilkanaście nie byłoby wielką niedogodnością, ale w sytuacji, gdy dokument zawiera setki tak wstawionych przypisów… Sami rozumiecie. Próbowałem użyć do tego funkcji “Zamień”, ale niestety Word 2007 nie pozwala na tego typu operację z użyciem przypisu dolnego. Czy ktoś z Was ma może jakiś inny pomysł, jak ułatwić sobie życie?

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam, Paweł.

Może by stworzyć do tego jakieś makro? Poszukaj na necie czy jest może takowe który by spełniło Twoje oczekiwania

Dzięki, poszukam!

 

EDIT: Udało mi się zarejestrować samodzielnie makro, które mnie satysfakcjonuje :slight_smile: Jeszcze raz dzięki za trafną sugestię!

 

Gdyby kogoś interesowało:

Sub Przypisy()
'
' Przypisy Makro
'
'
    Selection.Find.ClearFormatting
    With Selection.Find
        .Text = ".^f"
        .Forward = True
        .Wrap = wdFindContinue
        .Format = False
        .MatchCase = False
        .MatchWholeWord = False
        .MatchWildcards = False
        .MatchSoundsLike = False
        .MatchAllWordForms = False
    End With
    Selection.Find.Execute
    Selection.MoveRight Unit:=wdCharacter, Count:=1
    Selection.MoveLeft Unit:=wdCharacter, Count:=1, Extend:=wdExtend
    Selection.Cut
    Selection.MoveLeft Unit:=wdCharacter, Count:=1
    Selection.PasteAndFormat (wdPasteDefault)
End Sub

Obecnie próbuję proces zautomatyzować kompletnie, gdyż powyższe makro wyszuka jedynie najbliższy przypis i go poprawi. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze czegoś na kształt “zamień wszystko”, tak aby nie trzeba było uruchamiać go setki razy (co może irytować nawet przy uzyciu skrótu klawiaturowego).

Zobacz wtedy czy procedura Find może iść iteracją. Wtedy będzie znajdowało wszystkie