Opcje zasilania i ATI radeon 9550

Witam niedawno pisałem posta o nazwie “Test wydajnosci radeon 9550” dostał on ocene 1.0 a w tescie wydajnosci w wierszu poleceń same 0.0 ostatnio grzebalem w opcjach zasialania i napodkałem się na taką zakładkę ATI Graphics Power Settings i tam mam maximum battery life ale przeciesz mój komp to desktop a nie laptop dodam jeszcze ze tej opcji nie da się zmienić może właśnie ona powoduje ze moja karta wypada tak słabo.Dodaje screena zobaczcie sami.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d48 … b505f.html

A jakim cudem ten radeon może dostać lepszą ocene skoro w wymaganiach Visty ta karta zajmuje ostatnie miejsce w “rankingu” kart wymaganych do poprawnej pracy Visty (Aero)

Ale jest podkręcona do wydajnosci 9600 i nie pier*** głupot jak nie wiesz. Poczytaj sobie moje wcześniejsze posty ludzie pisali ze ten radeon dostaje ocene 3.6 a nie 1.0.Ps mój kolega na karcie GeForce fx5200 dostał ocene 2.0 a tak karta jest dużo gorsza od mojego radeona.

po co od razu ostre slowa ? 9550@9600 to faktycznie kosmicznnnnnnnna roznica ^^

Sprawdz nowe stery ATI 7.2 (beta ale WHQL)

Nowe stery nic nie dają przed chwilą je zainstalowałem.

Podkręcanie nie ma nic wspólnego (ja mam GPU podkręcone o 87%)

Może:P

Mój radek 9600 też dostał 1.0

Nie wiem dlaczego tak macie. Przy moim Radku to wygląda tak: http://c.wrzuta.pl/wi7531/a9f89baa0009d8fe45cdc59e/Przechwytywansssssssssie?type=i&key=4lNgKDLdPc&ft=f

Radeonów 9550 jest co najmniej kilkadzesiąt rodzajów jedne lepsze drugie gorsze , jedne na pamięciach z niskimi timingami inne z wysokimi , jedne na GPU 350 (gorsze) inne na gpu 360 (lepsze) sam kiedyś napisałem że mój R9550/9600 oceniany jest przez Vista na 3.5 i zapewne tak jest oceniony że jest na GPU 360 a zegary fabryczne to gpu 400 i pamiątki 500 i pozatym pamiątki rownież na niskich fabrycznych timingach 2,4 , a jest to radek gecube 9550xt identyfikowany w systemie jako R9600 a co do taktowania zegarów to ma je wyciągniete znacznie wyżej jak niejeden R9600Pro

Moj to radeon Sapphire 9550 na pamięciach hynix taktowanie mam 350 GPU i 300 na pamięciach więc powinien ocene dostać niecowyzszą. . .

Złączono Posta : 10.02.2007 (Sob) 15:28

ElektroT: a zobacz co ci wyświetla w tych opcjach zasilania w zakładce ATI Graphics Power Settings

Złączono Posta : 10.02.2007 (Sob) 15:32

Testu w winstat formal w wierszu poleceń karta wogóle nie przechodzi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fec … 4f36d.html

Siwy przełącz na zrównoważony. Może usunąłeś DirectXa?

problem tkwi w sterownikach, a nie w samej karcie graficznej…

proponuje siwemu wskoczyc do konfiguracji ekranu, i sprobowac zmienic ustawienia grafiki, tzn czestotliwosc odswierzania lub rozdzielczosc

jesli sie nie myle, nie bedzie takiej opcji :slight_smile:

vista odpala radka 9550 jedynie na swoich, oryginalnych sterownikach, instalowanych automatycznie - gdy doinstalujecie jakies, np. catalysty ze stronki ati, tylko sypniecie to do konca, i bez reinstalacji juz oryginalnych nie przywrocicie

ja tak mialem - na windowsowych driverach mialem 3,6 na gigabyte 9550 z oryginalnymi ustawieniami, a jak wrzucilem catalysty to sie sypnelo wszystko i tylko reinstalka pozostala :S

ogolnie ludzie na innych forach skarza sie na grafiki ATI, na AGP przy Viscie, po prostu maja podobne problemy, a po zainstalowaniu sterow otrzymuja blad 43 lub 44, ktory cokolwiek by nie oznaczal, jest niemozliwy do usuniecia w pomocy online

w moim przypadku, nawet Aktualizacja Automatyczna ze stronki windows update nie pomogla, po prostu nie instaluje sie…

uff, troche sie rozpisalem, ale mam nadzieje, ze wyjasnilem problem czesciowo :wink:

No nie do końca bo jak zainstalowałem Viste na oryginalnych sterach od Visty też miałem wynik 1.0 i karta nie przechodziła testu wydajnosci w wierszu poleceń po zainstalowaniu catylastów jest to samo.Rodzielczości i odswieżanie moge normalnie zmieniać.

Witam. No to jesteś szczęściarz z tym odświeżaniem, bo ja nie mogę nic. TOTALNA lipa. Jeśli ktoś byłby chętny udzielić mi pomocy to tutaj jest opis mojego problemu: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=133403

Z GÓRY dziękuję za pomoc!

jak juz mowilem, w moim przypadku dzialaja jedynie oryginalne stery visty i zapomnialem dodac, ze trzeba uwazac na aktualizacje automatyczne, bo one tez sciagaja ‘nowsza’ wersje driverow i moze sie od tego sypac wam…

po prostu na ‘swierzych’(lub ‘swieżych’, nie pamietam jak sie pisze 8) )sterownikach kozystac, poki nie wyjda nowe, zaktualizowane i poprawione

Jak tak czytam…jedni maja wynik 3.6 inni 1.0… moze po prostu duzo osob ma piraty i juz ?? :smiley:

Moze w tym jest sęk :slight_smile:

powiem ci, ze pirat nic do tego nie ma :wink:

ja wlasnie wrzucilem biosa od 9600 do mojego 9550, i az boje sie odpalac viste, ze znow sie posypie sterownik :stuck_out_tongue: