Opcje zasilania - monitor się wygasza

Ustawiłem w Panelu Sterowania, w Opcjach zasilania “Wyłącz ekran” na Nigdy i “Przełącz komputer w tryb uśpienia” na Nigdy, a mimo to, chyba po 20 minutach nieużytkowania komputera monitor mi się wygasza… Wchodziłem nawet w jakieś zaawansowane ustawienia i tam było coś jeszcze z hibernacją i też zaznaczyłem opcję Nigdy. Dlaczego więc monitor wciąż się wygasza?

#-o może nie tutaj szukałeś … zobacz tego panel sterowania>>>sprzęt i dźwięk>>>zmień moment przejścia komputera w tryb uśpienia.

no i robisz po swojemu.

Dodane 05.04.2013 (Pt) 17:45

sprawdź jeszcze skutki zamknięcia pokrywy komputera

@Leszek2204, to są te same ustawienia, tylko z innego miejsca się w nie wchodzi. Mam tam ustawione na Nigdy. Mam stacjonarny komputer, więc nie mam opcji z pokrywą komputera.

Szukałem w Google i ktoś miał podobny problem i ktoś mu zasugerował, że może w BIOS-ie ma takie ustawienia. Wszedłem do BIOS-u, ale nie wiem gdzie szukać. Jakby co to mam płytę główną Gigabyte GA-Z77X-D3H.

:expressionless: sory myślałem o latopie i win7 :oops:

Trochę dziwne jest to, że problem jest dosyć popularny (naprawdę dużo takich tematów znalazłem w Google), a nikt nie zna rozwiązania. Może faktycznie w tym BIOS-ie coś trzeba ustawić, ale no nie widziałem tam takiej opcji. Jest menu z zasilaniem, ale nic mi tam nie pasowało. A przynajmniej nie było opcji, w której można byłoby określić czas po którym monitor/komputer przechodzi w jakiś stan oszczędzania energii. Wszystkie opcje miały jedynie do wyboru disabled albo enabled.

W zasadzie to nie widzę innej możliwości jak jakieś ustawienia w BIOS-ie, skoro mam w Windowsie wszystko poustawiane dobrze.

Dodane 07.04.2013 (N) 8:55

Hmm… dziwna sprawa. Nie byłem pewien czy monitor wygaszał się po 20 minutach, czy może po 30 i chciałem sprawdzić i włączyłem komputer, nastawiłem stoper na telefonie i ku mojemu zdziwieniu minęła godzina i nic - ekran się nie wygasił. A dam sobie głowę uciąć, że się wyłączał po zmianie ustawień. Wczoraj oglądałem film, żeby sprawdzić czy mi się nie wyłączy podczas oglądania i wszystko było dobrze. Myślicie, że może to przez to? W sensie, że system załapał dzięki temu odtwarzaniu filmu, że ma się nie wyłączać?

Dodane 11.05.2013 (So) 20:00

Musiałem wgrać system na nowo i znów ten sam problem. Wszędzie mam zaznaczone, żeby nic się nie wygaszało, a po 15 minutach (teraz przynajmniej wiem po jakim czasie) monitor gaśnie… Jakieś rady?