Opcje zasilania

Albo sam nie wiem po czym i z jakiego powodu . Na scrinie poniżej widzicie zakładkę zaawansowane z opcji zasilania. W Waszych komputerach jak wskoczycie na tą zakładkę na pewno u jej dołu będzie jeszcze jedna lista z możliowścią wyboru co ma zrobić PC jak się kliknie na przycisk stan wstrzymania . U mnie tej zakładki nie ma . A ta opcja jest mi bardzo potrzebna. Co zrobić . Proszę o poradę. Czyżby to sprawa winy czy jakaś sprzętowa ( nie sądze ). Luknijcie na swoje opcje zasilania.

beztytuu.jpg

a SP2 jest ??

U mnie jest tak jak być powinno czyli

23220134oi3.th.jpg

Mam SP2 system świeżo po formacie. Co moze być tego przyczyną ? :o

Jak to zmienić , żeby było jak U Was.

ten schemat znajduje się w powercfg.cpl(można go podejrzeć np. res edit, R 104) - musiałbyś sprawdzić, dlaczego u ciebie go nie wyświetla,

ale prościej będzie chyba podmienić ten pliczek z płytki, najprawdopodobniej jest w i386- powercfg.cp_ ; zmień nazwę albo przenieś stary z system32, skopiuj z płytki do system32 i rozkompresuj go w wierszu polecenia - polecenie

expand C:\windows\system32\powercfg.cp_ powercfg.cpl

Heeee dzięki serdeczne za podpowiedź , ale chyba nie powalcze za cienki jestem w windzie. Starosć nie radosć. Może tak by prościejszą drożką dojść do celu ?

Może jakiś inny chytry plan prucz formatu??

A może wystarczy wgrać stery do płyty głównej.

A w biosie się nie bawiłeś?,może reset i zapisz Save i zobacz.

Sterowniki do płyty wgrałem pomyślnie przy instalacji Windy . W biosie nic nie grzebałem zresztą go zresetowałem do ustawień nominalnych . Sprawdziłem też w zakladce ACP (automatik kontrol power), ale tu nie za bardzo da się na temat wpłynąć. Mam płytkę z windą i tak myślę , żeby ją puścić jako opcja NAPRAW. Ale nie wiem czy nie zrobię sobie gorzej bo chyba winda nie lubi takiego doładowywania i dublowania plików na siłę.

Co WY na to ???

ps

odpuśćiłbym to , ale to funkcyjka bardzo często przeze mnie używana. Nie lubię ciągle uruchamiać kompa.

Naciśnij przycisk sleep na klawiaturze. następnie obudz go i już powinna pojawic się opcja stanu wstrzymania.

Złączono Posta : 08.04.2007 (Nie) 21:00

Pomogło?? Ja mam to samo i w taki sposób sobie radzę.

Heeee mam starą klawiaturkę media tech i nie ma takiego przycisku :cry:

Ta metoda o której piszę pomogła by Ci na 99%. Ja mam identycznie i po pierwszym zrobieniu staniu wstrzymania pojawia mi się owa opcja. A zrób z paska START wyłącz i stan wstrzymania , następnie wybudz go i zobacz czy Ci się pojawiła ta opcja. Po prostu musi byc raz użyta ta opcja żeby się pojawiła.

Dzięki kolego, tak zadziałało, prowizorycznie może być. Tylko jak windę do porzadku doprowadzić.

Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi :smiley:

To nie jest prowizorycznie. Po prostu Winda tak ma. :wink:

Tylko nie w dzieciach. :smiley: :smiley: :smiley:

Pozdro i wesołych.

No ale widzisz na screenach powyżej , że nie każda winda tak ma ??? od czego to zależy ? Muszę to naprawić.