Opcje zasilania

(Remikk70) #1

Albo sam nie wiem po czym i z jakiego powodu . Na scrinie poniżej widzicie zakładkę zaawansowane z opcji zasilania. W Waszych komputerach jak wskoczycie na tą zakładkę na pewno u jej dołu będzie jeszcze jedna lista z możliowścią wyboru co ma zrobić PC jak się kliknie na przycisk stan wstrzymania . U mnie tej zakładki nie ma . A ta opcja jest mi bardzo potrzebna. Co zrobić . Proszę o poradę. Czyżby to sprawa winy czy jakaś sprzętowa ( nie sądze ). Luknijcie na swoje opcje zasilania.

beztytuu.jpg

(wacek) #2

a SP2 jest ??

U mnie jest tak jak być powinno czyli

23220134oi3.th.jpg

(Remikk70) #3

Mam SP2 system świeżo po formacie. Co moze być tego przyczyną ? :o

Jak to zmienić , żeby było jak U Was.

(Edlib) #4

ten schemat znajduje się w powercfg.cpl(można go podejrzeć np. res edit, R 104) - musiałbyś sprawdzić, dlaczego u ciebie go nie wyświetla,

ale prościej będzie chyba podmienić ten pliczek z płytki, najprawdopodobniej jest w i386- powercfg.cp_ ; zmień nazwę albo przenieś stary z system32, skopiuj z płytki do system32 i rozkompresuj go w wierszu polecenia - polecenie

expand C:\windows\system32\powercfg.cp_ powercfg.cpl

(Remikk70) #5

Heeee dzięki serdeczne za podpowiedź , ale chyba nie powalcze za cienki jestem w windzie. Starosć nie radosć. Może tak by prościejszą drożką dojść do celu ?

Może jakiś inny chytry plan prucz formatu??

(JNJN) #6

A może wystarczy wgrać stery do płyty głównej.

A w biosie się nie bawiłeś?,może reset i zapisz Save i zobacz.

(Remikk70) #7

Sterowniki do płyty wgrałem pomyślnie przy instalacji Windy . W biosie nic nie grzebałem zresztą go zresetowałem do ustawień nominalnych . Sprawdziłem też w zakladce ACP (automatik kontrol power), ale tu nie za bardzo da się na temat wpłynąć. Mam płytkę z windą i tak myślę , żeby ją puścić jako opcja NAPRAW. Ale nie wiem czy nie zrobię sobie gorzej bo chyba winda nie lubi takiego doładowywania i dublowania plików na siłę.

Co WY na to ???

ps

odpuśćiłbym to , ale to funkcyjka bardzo często przeze mnie używana. Nie lubię ciągle uruchamiać kompa.

(enjoypoznan) #8

Naciśnij przycisk sleep na klawiaturze. następnie obudz go i już powinna pojawic się opcja stanu wstrzymania.

Złączono Posta : 08.04.2007 (Nie) 21:00

Pomogło?? Ja mam to samo i w taki sposób sobie radzę.

(Remikk70) #9

Heeee mam starą klawiaturkę media tech i nie ma takiego przycisku :cry:

(enjoypoznan) #10

Ta metoda o której piszę pomogła by Ci na 99%. Ja mam identycznie i po pierwszym zrobieniu staniu wstrzymania pojawia mi się owa opcja. A zrób z paska START wyłącz i stan wstrzymania , następnie wybudz go i zobacz czy Ci się pojawiła ta opcja. Po prostu musi byc raz użyta ta opcja żeby się pojawiła.

(Remikk70) #11

Dzięki kolego, tak zadziałało, prowizorycznie może być. Tylko jak windę do porzadku doprowadzić.

Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi :smiley:

(enjoypoznan) #12

To nie jest prowizorycznie. Po prostu Winda tak ma. :wink:

Tylko nie w dzieciach. :smiley: :smiley: :smiley:

Pozdro i wesołych.

(Remikk70) #13

No ale widzisz na screenach powyżej , że nie każda winda tak ma ??? od czego to zależy ? Muszę to naprawić.