Opcje zasilania

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem Visty i mam w związku z nią pytanie. Załączam obrazek:

db8ca778a8c1855178666f2efbd6f165.jpg

Pytanie - czy na komputerze PC, podłączonym normalnie do gniazdka, te ustawienia mają jakieś znaczenie, czy też opcje te są przeznaczone dla komputerów przenośnych działających na bateriach? Czy zmiana na “Wysoka wydajność” faktycznie poprawi wydajność mojego PC’eta i czy zwiększy się przez to rachunek za prąd (:P)?

moim zdaniem wysoka wydajnosc nic nie daje…zwieksza zuzycie pradu przez to ze w menu star nie ma zmknij tylko jest kibernacja…do komputera pc najlepzy jest tryb zrownowazony

No też tak podejrzewałem, tzn., może nie do końca mi chodziło tylko o hibernację, bo myślę, że te opcje dają trochę większe możliwości. Może ktoś jeszcze coś powie.

gari

Proszę używać polskich znaków, opcja zmień i popraw posty.JNJN

@modek

Ok, zmieniłem, mimo, że o tym, że powinno się pisać z polskimi znakami przeczytać można jedynie w TYM temacie, który doszukać się musiałem sam. Temat ten mówi o regulaminowym nakazie pisaniu polskich znaków - ciekawe, bo ja jakoś słowa w regulaminie nie mogę o tym znaleźć.

A tak w ogóle popatrz na post ~kuhar’a - on nie tylko nie używa polskich znaków, ale do tego nieźle kaleczy polski język.

gari

Po pierwsze:

Zanim wyrazisz jakiekolwiek zdanie w tym zakresie, zapoznaj się dokładnie z Regulaminem Forum, gdyż postem tym naruszasz kilka punktów Regulaminu, a Twój staż na Forum obliguje Cię do pełnej znajomości i przestrzegania zasad w nim zawartych.

Po drugie:

Gdybyś miał trudności w znalezieniu odpowiedniego zapisu w Regulaminie, to:

O pardone, że odważyłem się nieco niezgodzić z bogiem. Możesz mi sieknąć ostrzeżenie do tego posta, skoro uznasz za stosowne.

Czy ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia o opcjach zasilania, czy tylko o ogonkach w literach?


Nie w tym rzecz, czy Ty się zgadzasz, czy nie z tym co Moderator ma do powiedzenia.

Problem w tym, że Ty masz za nic Regulamin Forum, naruszając - tym razem z premedytacją zasady, ktore są w nim zawarte…

Agaton

nie zadzieraj z modami bo i tak niee wygrasz…a pozatym nie masz racji

ps. stan energo oszczędny daje jeszcze opcje wproadzenia kompa w stan uśpienia jak nic się ni robi czy coś takiego

Oj, Po odpowiednim ustawieniu poszczególnych planów mam tak:

Wysoka wydajność: Procesor ma max częstotliwość, Max wydajność indeksowania, magistrali PCI-e i bezprzewodowej karty sieciowej

Oszczędzanie energii: Procesor ma obniżoną częstotliwość, Oszczędzanie energii na indeksowaniu, magistrali pci-e, bezprzewodowej karty sieciowej.

Zrównoważony: Procesor sam ustawia odpowiednią częstotliwość do aktualnego obciążenia, PCI-e i Wi-Fi mają średnią wydajność