OpenGL Version: Not Available

Windows 7 Beta 1 Build 7000, zainstalowany najnowszy sterownik catalyst dla karty graficznej dla windows 7, zainstalowane aktualizacje.

Nie uruchamiają się gry na silniku q3, a w ccc mogę odczytać, że:

OpenGL Version: Not Available

9766497e517016966.jpg

Ktoś wie co zrobić? Czy opengl naprawdę nie ma pod 7? Dodam, że moja koleżanka także posiadająca windows 7 i catalysty najnowsze ma identycznie jak ja więc nie jestem odosobnionym przypadkiem.

Czy masz zaznaczone w opcjach,bo domyślnie po instalacji nie jest to zaznaczone.

33a3c2ab457c3703m.jpg

Oczywiście, że mam.

Łukasz14 , wiem, że do grania nie służy, ale gry bazujące na archaicznym silniku quake’a III nawet obydwie bety visty uruchomić potrafiły więc nie rozumiem dlaczego beta tak nowoczesnego systemu miała by nie uruchamiać.

P.S.

Z tego co wybadałem to praktycznie w każdym temacie o windows 7 piszesz, że problem tkwi w tym, że ten system jest w fazie beta.

Dobra, może napisze w końcu ktoś znający rozwiązanie tego problemu albo chociaż podejrzewający o co może chodzić w tym wszystkim?

OT --> Kosz

Przeczytaj sobie to > http://forums.amd.com/game/messageview. … did=106633

Ok, dzięki za link, wszystko jest dokładnie opisane.

...

Win 7 Catalyst 8.12 Preview Driver Package. These include the following:


Open GL is not supported under Windows 7 - 64 bit editions.

...

A mam zainstalowaną 7 właśnie w wersji x64.

elo no mi tez nie dzialaja gry na w7 32bit stery wszystkie cos z open gl pokazuje czasem :painting:

Dodane 16.07.2009 (Cz) 18:38

ale juz wiem trzeba instalowac juz gry czy programy w trybie zgodnosci win xp service pack 2