OpenOffice 2.4 bez JAVA?

pozdr

Chcę zainstalować OO 2.4 na windows . Będzie to mój pierwszy OO. Nie podoba mi się jednak wymóg instalacji JAVA. Wyczytałem w necie, ze nie trzeba instalować, jednak jest zalecane bo stracisz jakieś funkcje.

tak więc Jeśli zainstaluje OO 2.4 bez JAVY to jakie funkcje stracę i jak oo sprawuje się bez javy w ogóle (na windows)??

Witam.Jak do tej pory zawsze instalowałem bez Javy,i wszystko chodziło,być może będziesz miał pecha i cosik nie ruszy ale wątpię.

JAVA się instaluje razem z OO… Mi instaluje się za każdym razie…

Komputer normalnie zachowuje się :slight_smile: wł OO to i Java się wł… Jak wył OO to i java się wył :slight_smile:

Co do funkcji nie powiem Ci…

Bo klepiesz bez namysłu na każdy guzik z napisem OK , zamiast, choćby z ciekawości sprawdzić, co kryje się pod przyciskiem zaawansowane :wink:

Pobierasz OpenOffice.ux.pl 2.4.0-1 :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … .pl+2.4.01

Podczas instalacji nie wybierasz (pełnej instalacji), tylko zaawansowaną i tam likwidujesz instalację środowiska Java.

Jesli, jednak Java jest Ci potrzebna w innych przypadkach, niż użycie OpenOffice, to w ustawieniach OpenOffice (menu Narzedzia / Opcje /OpenOffice.ux.pl / Java / możesdz zlikwidować zaznaczenie “ptaszka” przy pozycji " Używaj środowiska Java".

Dlaczego polecam akurat tę kompilację (ux.pl)? Bo wychodzi najpóźniej i jest najlepiej dopracowana oraz w moim odczuciu najszybsza (choć w wersji 2.4 nie ma aż tak istotnych różnic).

Jeżeli nie zainstalujesz Javy wraz z Oo to m.in. nie będziesz miał dostępu do pluginów do Oo (a jest jch sporo; nie wszystkie wymagają javy). Dodatkowo są dwie wersjie Oo z javą i bez niej. Wybór należy do Ciebie. Co do wersji Ux.pl to każdy będzie tu zachwalał swoją sprawdzoną wersję, nieważne jaka ona będzie, ważne co jest dobre dla Ciebie. Nie będe zachwalał tu konkretnej wersji.

I słusznie. Z resztą napisałem, że w wersji 2.4 już takich różnic nie widać, (nie wiem, nawet, czy są mierzalne).

Ps. a ja tak zapytam… dlaczego nie chcesz instalować JAVY?