OpenOffice vs Office 2000?

Co jest lepsze ? Mam oryg. Office 2000, ale czy nie lepiej nowego OO ? Jak OO to jaka wersja jest najlepsza ?

Według mnie najlepsze rozwiązani to zainstalować to i to :stuck_out_tongue:

Microsoft Office do .doc ( i ogólnie do rozszerzeń Microsoft-owych) a Open Office do .odt

OO jest dość “nieudolny” w otwieraniu plików Microsoft Office (a w szczególności Excel-owskich)

Zgadzam się, zainstaluj to i to. Co do open office to szczególnie nie polecam go ponieważ ma fatalny moduł “math” - do tworzenia wzorów matematycznych. Poza tym ujdzie.

Ja polecam stary i dobry Office 2000 :slight_smile: . Chyba że masz mocny procek to możesz sobie pozwolić na OpenOffice w najnowszej wersji. I nie zgodziłbym się z przedmówcami ponieważ OpenOffice otwiera oba formaty.

No i co z tego, że otwiera ale jak :roll:

Wiadomo, że ze zwykłem tekstem (parę tabulatorów itp) sobie poradzi ale spróbuj otworzyć rozbudowany dokument wordowski albo lepiej excelowski… po prostu masakra

a jeżeli piszesz, że tak nie jest to widocznie nie widziałeś porządnego zestawienie w excel-u

A OO to jakieś CoD4 żeby mu mocny procek był potrzebny :shock:

Fakt OpenOffice potrzebuje trochę ramu ale też bez przesady

(najgorzej jest przy pierwszym uruchomieniu w danej sesji ale później to już z górki)

Open office jest kulawy jeżeli chodzi o obsługę zapisu do formatu *.doc. Masz dokument w wordzie otwierasz go w Oo, zapisujesz i klops, tracisz całe formatowanie dokumentu, masakra :expressionless:

Open office:

zalety:

  • za free!

wady:

lepiej jakby nie miał funkcji odczytu doc :wink:

office 2000

zalety:

-najlepszy do doc

-więcej osób go posiada

wady:

-płatny…

wygrywa open office :wink:

Niedawno przeszedłem na prawą stronę i zainstalowalem OpenOffice, a płytę z MS Office wyrzuciłem przez okno (poleciala kilkanaście metrów). Nie zauważyłem większych problemów z otwieraniem plików MS. Chyba jedyne co to w nie zaimportował tła slajdu z PowerPointa i trochę dłużej się uruchamia. Poziom integracji z plikami MS jest już niemal 100%, a więc naprawdę warto na o przejść. Pomijając już, że te same funkcje co w MS Office mamy tu zupełnie za darmo (a jednak można, niestety Microsft tego nie rozumie). Porownując te dwa pakiety jest wręcz śmieszne, że za to samo Microsoft proppnuje zaporowe ceny, a “twórcy” OpenOffice dają nam to za friko…

Jason X , muszę ci powiedzieć, że nie ma zgodności pomiędzy plikami *.odt a *.doc. Jeżeli piszesz dokument w Oo i zapiszesz go jako *.doc to chyba normalne, że stracisz całe formatowanie prawda. Sam o tym nie raz przekonałem się. Mam tylko nadzieję, że wersja 3.0 będzie mieć pełną zgodność z formatami microsoftu. Jak co to wypróbujcie jeszcze pakiet Lotus Symphony bardzo ciekawie się zapowiada.

No ale plików .ppt zabezpieczonych hasłem nie otworzy :roll:

Wszyscy się zachwycacie ale pod względem zgodności z Microsoft Office OpenOffice kuleje (i to mocno)

wychodzi więc:

Open Office wygrywa, jeżli użytkownik nie potrzebuje obsługi skomplikowanych plików z exela tylko wystarczy mu przygotowanie referatu do szkoły jak mi :slight_smile:

OO wygrywa jeśli używasz worda do pisania i drukowania tekstów/rysunków

MS O wygrywa jeśli nie szkoda ci kasy na oryginalny soft :wink:

To może kiedyś talk było - nie wiem. Ja po raz pierwszy OO zainstalowalem w wersji “OpenOffice.ux.pl 2.3.1” i wierz mi. wszystko jest OK. A to, że raz na jakiś czas zdarzą się jakieś rozbieżnośc jak wspomniana przeze mnie sytuacja z PowerPointem wynika chyba tylko z tego, że po prostu są to dwa różne (a na dodatek konkurujące ze sobą :slight_smile: ) programy. Te drobne rpozbieżności nie są jednak warte dopłacenia kilkuset złotych. Szczególnie, że coraz wiecej osob przechodzi na stronę OO…

W biurze testowałem przez ok 3 miesiące OpenOffice, wersji nie pamiętam bo było to 2 lata temu. Niestety muszę powiedzieć że zupełna porażka. Żadne kalkulatory w excelu nie chodziły tak jak powinny, program “Agencja” odmawiał posłuszeństwa, pomimo że zapisywałeś dokument w trybie zgodności z MS Office i tak były problemy z otwarciem go na komputerach z zainstalowanym tymże pakietem. Tak więc do biura się nie nadaje.

Jeżeli chcesz używać go w domu to jest jak najbardziej wystarczający. Jednak pamiętaj że jeśli chciałbyś go wykorzystać do nauki programów biurowych to odradzam bo interfejsy są inne jak też sama obsługa więc jeśli pójdziesz do pracy i usiądziesz do komputera z pakietem Office to czeka cię nauka na nowo. :evil:

teraz przetestuj bo 2 lata temu to pewnie była to porażka…

a ja właśnie dzięki pracy “odkryłem” ten pakiet. Wszystkie kalkulatory, o których mówisz działają bez zarzutu :slight_smile: Wlasnie dzieki temu, że używam go w pracy postanowiłem zainstalować go w domu. Póki co nie zamierzam wracać do MS…

Tak czy inaczej pakiet Open office jest kiepski szczególnie jak się go używa w pracy, często tak bywa, że jeden dział używa Oo o drugi MSO, przekonwertuj później jakiś dokument, który liczy często ponad 100 stron do *.doc lub w drugą stronę, :shock: (szczególnie jeżeli chodzi o tabelki). Módlmy się aby jak najszybciej poprawiono kompatybilność między tymi pakietami ![-o<

jak masz office 2000 to nie pozbywaj się go ponieważ bez problemu otworzy ci każdy plik z worda czy excela natomiast obok office zainstaluj sobie OO bo to akurat również dobry pakiet jeśli porównywać go z office 2000