OpenOfiice 3.0: nie drukuje dokumentu

Dobry wieczór. Mam problem: mam zainstalowaną drukarkę HP Deskjet F 4180 oraz zainstalowany OpenOffice 3.0. Kiedy napiszę jakiś tekst i chcę potem wydrukować to drukarka drukuje puste strony. Drukarka jest świeżo zainstalowana, tusz jest, wyrównywałem ich poziomy…słowem wykonałem wszystkie czynności… i nic. próbowałem drukować stronę np. z Opery i idzie bez problemu. Robiłem próbny wydruk z notatnika i też nic nie drukuje. nie mogę sobie z tym poradzić i proszę bardzo o pomoc.

a jaki os ??? windows czy linux ???

Mam xp proffesional. od zawsze miałem openoffice i było bez problemu. Przeinstalowałem sysytem, drukarkę zainstalowałem bez aplikacji hp, zrobiłem wydruk testowy z notatnika: czysta kartka wyszła. Wydruk testowy z właściwości drukarki: wyszło logo windowsa i napis"strona testowa" i to wszystko. Przed reinstalacją sytemu sprawdzałem pozio tuszu w kasetach oprogramowaniem HP: pokazywało 20%. Nie wiem co jest grane…a drukarka mi potrzebna. Może z tymi kasetami jest coś nie tak?Albo z drukarką? Nie mam już żadnego pomysłu na to…