OpenSuse 10.0+Firefox 1.5.0.1+//mms

Mam problem z odtwarzaniem multimediów za pomocą przeglądarki Firefox w linuxie. Podczas próby odtworzenia teledysku przykładowo z onet.pl otrzymuję następujące komunikaty:

oraz

Treść komunikatów zależna jest od tego czy w “about:config” ustawię mplayera czy xine.

Oto sposoby jakimi konfigurowałem przeglądarkę:

Przy otwieraniu filmu np. ze strony wydarzenia.wp.pl przed zainstalowaniem wtyczki mplayerplug-in pokazywało się okno z napisem: Konfiguracja systemowa Twojego komputera nie pozwala na odtworzenie materiału wideo w tym oknie przeglądarki.

Aby obejrzeć materiał w swoim odtwarzaczu multimedialnym kliknij poniżej. Po "kliknięciu poniżej" na przycisk pokazywało się kolejne okno z informacją, że protokół mms nie jest obsługiwany. By dodać obsługę tego protokołu należy w Firefoksie w pasku adresu wpisać jak wcześniej about:config, prawym klawiszem myszy kliknąć na dowolną linijkę i wybrać Dodaj ustawienie typu ---> Wartość logiczna (Boolean), w oknie które się ukaże należy wpisać:

network.protocol-handler.external.mms

i zatwierdzić, a w następnym oknie wybrać true i zatwierdzić (OK). Trzeba jeszcze raz powtórzyć całą operację, ale tym razem w pierwszym oknie wpisać należy:

network.protocol-handler.warn-external.mms

i tym razem wybrać false zamiast true. Jeszcze raz to samo, ale zamiast Wartość logiczna (Boolean) wybrać trzeba Łańcuch (string), a w następnym oknie zamiast wyboru false/true wpisać trzeba ścieżkę do odtwarzacza czyli np. /usr/bin/xine (xine okazuje się być lepszym od mplayer'a w przypadku protokołu mms:// i tu nie potrzebne, są jego wtyczki, powinien być zainstalowany w systemie domyślnie).

http://www.newbie.linux.ploraz

(1.) Open Firefox, type "about:config" (no quotes) in the address window, and click enter.

(2.) Right click on the window and choose , then from the pop-up menu that appears.

(3.) In the first pop-up box, enter: "network.protocol-handler.app.mms" (no quotes, and it might just be easier to cut 'n paste this into the box).

(4.) In the next pop-up box enter the path to Kaffeine (e.g. "/usr/bin/kaffeine").

(5.) Now, click in the main window again but choose 

(6.) In the first pop-up box, enter: "network.protocol-handler.external.mms"

(7.) In the second pop-up select .

http://www.cinlug.org

Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję :slight_smile:

A czy masz zainstalowane kodeki do MPlayera/Xine które pozwalają na odtwarzanie plików w tym formacie?

Instalowałem trochę kodeków, min. win32codecs, ale to było parę miesięcy temu. Myślisz, że to brak kodeka - poszukam…

Dzięki areh za zainteresowanie :slight_smile: jak sobie nie poradzę, to będę pisał dalej.

Zajrzyj jeszcze na tą strone - http://www.susek.info/suse.php/content/view/433/38/

Nadal nie działa :cry:, gdzieś wyczytałem o wtyczce “mplayerplug-in”, zainstalowałem, jest widoczna w:

about:plugins

, ale… :-x

Jak macie jeszcze jeszcze jakieś pomysły to będę wdzięczny :slight_smile:

w suse tez mialem duze problemy z mplayerem czy kaffeine, o wiele wieksze niz w fedorze czy ubuntu, nie wiem czemu tak jest, dla mnie konfiguracja audio/video w suse byla o wiele trudniejsza niz np. w ubuntu, juz nie pamietam jak je rozwiazałem…Moja rada - kup sześciopak piwa, chipsy i szukaj po forach odpowiedzi, próbuj az do bólu, w koncu sie uda :slight_smile: Bo linuxowiec sie nigdy nie poddaje jest cierpliwy i wytrwaly :lol:

No to kupię dwunastopak piwka, kilo czipsów i będę kombinował, a jakby coś komuś zaświeciło to proszę o podpowiedź. Bo suse jest generalnie OK, no może za wyłączeniem domyślnie instalowanej ikonki “Mój komputer” :lol:

I jeszcze jedno pytanko - czy Wam udaje się odpalić te teledyski na onecie?

Ps.

Dzięki knapik za zainteresowanie :slight_smile:

Jeszcze jedno - w sumie to troche dziwne ze majac kodek mplayerplug-in, ktory odpowiada wlasnie za otwarzanie filmow w mozilli i netscape nie mozesz ogladac filmikow ze stron.

A tak normalnie filmy ci chodzą - divixy i dvd? Bo jesli nic nie chodzi ci w mplayerze to znaczy ze brakuje kodeka jakiegoś, a jesli nie chodza ci tylko filmiki ze stron to juz nie wiem :slight_smile:

albo uzywaj kaffeine do odtwarzania filmików ze stron, jest w yast tez plugin do kaffeine do mozilli, a mplayera do normalnych filmow. Próbuj na wszelkie fronty :slight_smile:

Filmiki z dysku i dvd chodzą perfekt! Może przyczyną jest to, że mam firefox 1.5.0.1, który nie jest zintegrowany z systemem tak jak był w wersji 1.0.7. Pościągałem wszystkie możliwe kodeki a tu nadal kicha.

A może nie działa dlatego, że jestem linuxowym :n00b: :smiley:

knapik a Ty możesz oglądać teledyski z onetu i interii?

A w konqueror działają teledyski? Mam Suse 9.2 i teledyski z interii w konqueror działają, a w operze ani w mozilli niestety nie. Prawdopodobnie problem jest w konfiguracji kodeków w tych przeglądarkach.

tak dokładnie ja mam tak samo w susełku, jch-root dopóki nie znajdziesz rozwiazania teledyski czy filmy z onetu i interii wyswietlaj w przegladarce kongeror.

http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=4&show=311

Konqueror odtwarza teledyski interii :-), natomiast nie radzi sobie z onetem.

Proszę o kolejne rady, bo polubiłem i przywiązałem się do susełka, oraz lubię jak mi “wszystko w systemie gra” :slight_smile:

Złączono Posta : 13.04.2006 (Czw) 15:42

Nie wiem dokładnie jak to zrobiłem, ale działają mi już teledyski z interii :mrgreen: