openSUSE 11.4 i Windows XP - niebootuje się żaden system

Witam, jestem nowym użytkownikiem Opensuse i mam problem, otóż miałem zainstalowany WindowsXP i chciałem doinstalować sobie Susełka, miałem wolną partycję więc tam zainstalowałem. Po zainstalowaniu wyskakiwał mi błąd, że uszkodzony jest dysk, pobrałem sobie GRUBSUPERDISK i za jego pomocą doprowadziłem do tego, że startuje mi Windows, ale w dalszym ciągu nie mogę zrobić nic, żeby móc wybrać między susłem a windowsem…

Moje menu.lst wygląda tak:

Pomocy!

Uruchom system z live-cd. Podaj wynik takich poleceń (jako root)(literka w poleceniu to l jak Lech):

fdisk -l

Podmontuj tymczasowo partycję systemową OpenSuse, o ile live-cd nie podmonuje jej automatycznie i podaj wynik:

ls --full /boot

Podaj jeszcze obowiązkowo wynik polecenia:

blkid

=========== Do pomocy wstawiam swój wpis Gruba dla linuksa:

title 2.6.38.8-pclos1.bfs

kernel (hd0,5)/boot/vmlinuz-2.6.38.8-pclos1.bfs BOOT_IMAGE=2.6.38.8-pclos1.bfs root=UUID=dfaeb1dc-50b9-472a-a683-1585d2f42f76 

initrd (hd0,5)/boot/initrd-2.6.38.8-pclos1.bfs.img

Podejrzewam, że pomoże zastowanie oznaczenia urządzeń nie jako tego dziwnego czegoś w Twoim wpisie w menu.lst tylko identyfikacja urządzenia po UUID. Wpis zmodyfikuj i sprawdź. Tyle właśnie robią wynalazki typu SuperGrubDisk …

========================================================

Ostatecznie jeśli chcesz, możesz wykonać naprawę Grub’a wg tego:

http://forum.pclinuxos.org.pl/viewtopic … 708#p18708 .

Pamiętaj, Grub_1 liczy dyski i partycje od zera.

teargas ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif