OpenSuse 11 - instalacja Neostrady przez Ubudsl, kilka pytań

Witam , stawiam pierwsze kroki w świecie Linuksa i mam maly problem , Posiadam Opensuse 11.00 (Live CD zainstalowana) i chciałbym zadać parę pytań:

1.Instalator w pewnym momencie prosi o plyte , o jaka plyte mu chodzi , jesli o plyte z systemem to czy moze byc live cd?

2.Jak odbywa się update systemu ?

3.Czy programy aktualizuja sie automatycznie?

Proszę o pomoc w instalacji Neo ponieważ polubiłem Linuksa i niechciał bym sie z nim szybko rozstać.(najlepiej krok po kroku).

  1. Tak chodzi mu o płyte z systemem.

  2. Hę? Wywali ci dymek że są aktualizacje…

  3. Nie. musisz pobrać samemu.

http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=74561 Temat o UbuDSL.

nieodpowiedziałeś dokładnie na moje 1 pytanie może być Live CD??

Tak.

Chyba niemoże być bo gdy jestem proszony o włożenie płyty , wkładam i nic sie niedzieje :frowning:

P.S: Mój modem to ZXDSL 852 ( ten nowszy - V2)

Spróbuj dodać do repo płytę CD. Nie mam zielonego pojęcia jak to wygląda w OpenSuse ale w Ubuntu to wyglądało tak: System -> Administracja -> Źródła oprogramowania -> zaznaczasz CD-ROM (Ale w UBUNTU nie wiem jak to w OpenSuse wygląda.)

Zainstaluj pakiet build-essential może pomoże.

Zajrzyj tu to temat o UbuDSL. Jaką masz wersję?

to moja wersja programu: ubudsl-1.0.0.58

Już sobie z płytą poradziłem sciągnąłem wersję dvd ;] i poszło dalej , ale teraz mam drugi problem mianowicie problem z Daemonem ubudsl , niestartuje . Co mam zrobić?

P.S: Posiadam także log z programu mogę wysłać na mail bo na forum nie idzie wyslac .

Wstaw na wklejto.pl

To odpal go ręcznie:

sudo ubudsldaemon

W ogóle się nie odpala?

Pogmeraj w temacie o Ubudsl.

Kaka’ jest jeden problem bo Ubudsl generuje plik .bz2 i tam są ze 4 pliki chyba.

http://www.wrzuta.pl/pliki/6SsXGbmdR8/ubudsl_log - oto link do loga

zabij_mnie : ręcznie nieumiem :\ jestem nowy w świecie Linuksa rozumiem ze to trzeba wpisać w konsoli , a co do modemu to nawet lampki sie nie swieca :\

Odkiedy polecenia ubuntu działają w open suse. Misku144 instalowałeś za pomocą paczki rpm?

tak to paczka .rpm

Nie mówiłeś że lampki się nie świecą… Masz build-essential? Jeśli pod open suse jest inny lub coś to mnie poprawcie.

Nie wiedziałem że nie działają :cry:

Ale jakie nie działają? sudo?? :expressionless:

niewiem co to bulid-essential , dopiero co sie spotkałem z Liunksem , modem niedziała tak jakby sterowników niebyło :frowning:

P.S: Co to sudo jest to sie dogadamy ;] chodzi o lampki na modemie , proszę o pomoc ponieważ chcę zrobić to dzisiaj , Co mam robić?

Spróbuj

sudo apt-get install build-essential

Pamiętaj żeby włożyć płytę z systemem.

Ale on Nie ma systemu debianopodobnego!

Już mu to pisałem

Pokopałem trochę w UbuDSL i znalazłem musisz zainstalować:

kernel-source, linux-kernel-headers, gcc-c++, gcc

ok teraz jak to zainstalować ? przez pakiet RPM? najlepiej podajcie link do sciagniecia bo ja jestem zielony

P.S: ok już sciągam , jak zainstaluje to co robić dalej?

ściągnąłem pliki:

gcc-3.4.4-3.src

gcc-c+±4.3-39.1.i586

kernel-source-2.6.25.9-3.i586

linux-kernel-headers-2.6.25-2.3.src

próbowałem zainstalować ale cały czas wywala mi błąd Was not found on the medium.I pisze cos o pakiecie RPM (chyba złe pliki :\ )

Co mam zrobić , niema innego sposobu na zainstalowanie modemu ZXDSL pod Linuksem ?

W dniu 11.07.2008 , o godzinie 16:38 został dopisany post przez Misku144

Posiadam również Ubuntu na dysku mogę zainstalować ale co mi to da jak niebęde miał internetu :\ z Ubuntu łatwiej?

Na pewno ten modem co masz da się zainstalowac pod Linuksem, bo instalowałem jakiś czas temu (wersję drugą, z 3 diodami)

Tylko że ja instalowałem ręcznie.

Ale da się