OpenSuse 11 - instalacja Neostrady przez Ubudsl, kilka pytań

Ja też mam wersje z trzema diodami czyli -v2 , ręcznie niemogę zainstalować bo jak już mówiłem jestem nowy w Linuksie , zależy mi na instalacki przez kreator graficznie… , jak juz w Linuksie bede mial internet to juz sobie poradze ale bez internetu to klapa :\ Pomożesz coś?

… graficznie…

Ja instalowałem ręcznie… wystarczyło skompilować moduł, dodać do opcji modułu VPI i VCI i skonfigurować połączenie.

Sprawdź UbuDSL pod ubuntu…

Powinno dzialać. Jest graficzne.

Ok , zainstaluje Ubuntu , jeżeli tam niezrobie to żegnaj Linuks :\

W dniu 12.07.2008 , o godzinie 16:05 został dopisany post przez Misku144

Próbowałem z Ubuneo i nic wszystko niby ok , a tu modem nie dziala (lampki sie nie swieca) a nawet sie juz system niechce uruchomic bo niemoze sie polonczyc przy starcie :\ sprawdze ubudsl.

W dniu 12.07.2008 , o godzinie 16:58 został dopisany post przez Misku144

Aplet Ubudsl działa poprawnie nawet rozpoznaje modem :smiley: ale na modemie nadal nie świecą sie lampki :frowning: co mam zrobić??

Jak nie możesz sobie poradzić to kup router :]

hehe sory ale nie xD , może wymienie modem sobie jutro zadzwonie do neo i sie spytam ale jak już zamieniać to na jaki ? Thompson? Sagem? na sagemie spróbuje może w Poniedziałek jak pujdzie to wymieniam , ale może Thompson lepszy?

W dniu 12.07.2008 , o godzinie 21:56 został dopisany post przez Misku144

A jak z Livebox’em?? można zainstalować przez ubudsl?

Jak masz Ubuntu to: System → Administracja → Źródła oprogramowania.

i zaznaczasz CD-ROM.

Właźisz do konsoli i:

Ubuntu:

sudo apt-get install build-essential

Open Suse

sudo apt-get install kernel-source linux-kernel-headers gcc-c++ gcc

W OpenSuse nie wiem jak dodać płyte CD do repo jak ktoś wie będę wdzięczny jak powie. :wink:

Jak zainstalujesz to musisz od nowa skonfigurować UbuDSL

Co do LiveBoxa to jeżeli podłączysz przez własną kartę sieciową to zazwyczaj działa od razu. Z USB i WiFi trzeba się trochę pogimnastykować.

Jeśli masz kartę wifi która jest dobrze wspierana to i przez wifi nie będzie problemu, a jak będziesz kablem podpinał (nie usb :slight_smile: ) to tez będzie OK.

zabij_mnie , nie rozumiesz, że opensuse to nie debian i żadna dystrybucja na nim oparta. Liveboxa wi-fi można skonfigurować jako zwykłe połączenie wi-fi.

Ok już zrobione :slight_smile: działa wszytko aktualizacje zrobione , nawet pare programów przez konsole zainstalowałem :lol: , ale jest jeden mankament niewiem co sie dzieje , chyba jest to wina ZXDSL ale strony internetowe otwieraja sie powolnie :\ macie jakies pomysly?

Zmienić DNSy

Jak? opiszesz mi to?

wrzuć w google openDNS

Jest opis chyba nawet jak zmienić.

Albo napisz do Twórców ubudsl.

Albo zobacz na forum ubuntu, na pewno było.

patrzalem na strone opendsl i tamte komendy niedziałają :\ popatrze na forach

W dniu 13.07.2008 , o godzinie 16:32 został dopisany post przez Misku144

zmienilem adresy ip na ip open dns ale mam parę uwag:

adresy w pliku były takie same jak te z dns

prędkość otwierania stron nie zmieniła się :\

pokaż plik konfiguracyjny połączenia

/etc/ppp/peers/coś

albo /etc/ppp/options albo pppoe-options

ok zmienialem ip serwerów dns połączenie TROCHĘ przyśpieszyło ponieważ udało mi sie otworzyć forum Dobreprogramy , proszę o jakieś dobre adresy serwerów dns , pliki konfiguracyjne zaraz pokaże…

W dniu 13.07.2008 , o godzinie 18:40 został dopisany post przez Misku144

otwarcie lub skopiowanie plików wymaga uprawnień roota , musisz wiedziec co tam jest ? jesli koniecznie to moge sie pobawic i jakos to zrobic ale niewiem czy to jest potrzebne

openDNS są dobre.

spróbuje ale jak mówiłem open dns mialem juz zanim zacząłem coś zmieniać…

W pliku konfiguracyjnym połączenia musisz wywalić opcję usepeerdns

Potem edytujesz plik /etc/resolv.conf

nameserver IP

mozesz podac sciezke do pliku konfiguracyjnego bo niechce czegos zepsuc