Opera 10.10 nie czyta zapisanych stron

(Funkyjb) #1

Witam.

Przy zapisywaniu stron internetowych na dysku Opera zapisuje je z rozszerzeniem htm , ale nie może otworzyć tych plików,

Zgłasza błąd " Nie można otworzyć pliku. Próbujesz odwiedzić adres file://localhost/D:/A-COMPUTER%20-%20To ... 0A%20L%20K% "

Wcześniej zapisane strony mają rozszerzenie mht i html. Te strony są otwierane przez Operę.

Problemy te pojawiły się po tym jak postawiłem nową Windę. Ale Opera i Windows są te same co przedtem.

Proszę o pomoc. FunkyJB

(Funkyjb) #2

Zrobiłem jak napisałeś i zapisałem z rozszerzeniem mht , ale nadal bez zmian. Przy próbie otwarcia Opera zgłasza błąd.

Wydaje mi sie, że Opera zapisuje te pliki z błędami, bo dlaczego starsze pliki mht i html otwiera a te zapisywane po reinstalacji systemu nie otwiera.

Te pliki mają przypisana Operę do otwierania.

(system) #3

Jeżeli starsze pliki ci się otwierają, a te po reinstalacji systemu nie, wniosek z tego, że źle "postawiłeś nową windę" :smiley: Poprzednią "windę" też sam "stawiałeś"?

(Pszyfer) #4

Spróbuj zapisać bezpośrednio na C:\ te archiwum strony WWW.

Możliwe, że za długa jest ścieżka do zapisanych przez Ciebie plików i opera ma problem z odczytaniem.

Dla pewności załóż jeszcze nowe konto użytkownika z uprawnieniami Administratora i tam spróbuj.

(Funkyjb) #5

darmik24; windę stawiałem sam i to jest ta sama winda co była poprzednio bez żadnych zmian. Mam zrobiony klon partycji c: Nortonem GHOST. Zmiany są jedynie takie, że instaluję kilka programów: m.in. Javę, Operę, Foxit Reader.

Przmus, te pliki ze stronami WWW są w tym samym katalogu i Opera ma taką samą drogę do wszystkich plików, a te starsze czyta, a nowych nie umie otworzyć.

Nie mam pomysłu co z tym zrobić. Dzięki chociaż za wsparcie. :slight_smile:

(system) #6

Problem więc leży po stronie norton Ghost. Nie lubię tego programu, używałem go kiedyś. Przeinstalowałeś system i urwało ci się połączenie z plikami poprzez norton ghost. Lepiej chyba zastosować narzędzie systemowe do zarządzania dyskami, wtedy nie będzie tego problemu. Norton ghost działa na oryginale, po odtworzeniu partycji z obrazu urywa się połączenie z plikami, nie wiem, czy dobrze się wyraziłem

(Funkyjb) #7

Ta teoria byłaby dobra gdyby Opera nie czytała starych plików.

Tu jest odwrotnie: stare pliki czyta a zapisane przed chwilą nie umie otworzyć.

(system) #8

Wypróbuj Chrome, polecam

(Le_mar) #9

Czy czasem nie instalowałeś Opery offline ?

pomoc->sprawdź dostępność aktualizacji

(Funkyjb) #10

Le_mar; Operę instalowałem z pliku zapisanego na dysku.

darmik24: norton Ghost jest niewinny jak dziewica, Opera pisze już i czyta jak należy.

Dzięki za pomoc. FunkyJB