Opera 36 nie uruchamia javy

Witam

mam jeszcze xp 32 oraz opere 36 od jakiegoś czasu nie uruchamia javy na stronach i nawet na stronie testowej javy . Co może być przyczyną? Czy przeglądarka blokuje javę czy może to niekompatybilność opery i xp? Nie mam żadnego antywirusa.

Witam

Opera jest oparta o projekt Chromium i żadna przeglądarka oparta o to środowisko nie uruchamia javy (oraz wtyczek NPAPI).

Jeżeli już potrzebujesz javy (nie mylić z javascript) to pozostaje ci tylko firefox, internet explorer, może jeszcze safari i inne przeglądarki nie oparte na silniku chromium.

Dzięki za informacje, zainstalowanego mam też firefoxa i od kilku dni jest problem z uruchamianiem javy na czaterii na innych czatach bez problemu java jest uruchamiana a akurat na tym czacie nie uruchamia się. Tzn. widać że java jest na początku inicjowana żeby po 2 sek przerwać jej ładowanie i uruchomić czat bez javy. Czy to może być coś po stronie blokowania przez przeglądarkę lub przez samą javę?

Java sama w sobie będzie działać, na czaterii przez ww też. Przeglądarka: Maxthon.

Sytuacja wygląda dziwnie bo od tygodnia żeby przeglądarka uruchomiła javę na stronie czaterii trzeba było wejść drugi raz tzn. za pierwszym nie uruchamiała javy dopiero jak wchodziłem drugi raz wtedy java była uruchamiana. Trwało to może z tydzień po czym od kilku dni nawet za drugim razem java nie jest uruchamiana przez czaterię.

Hej,

Może więc warto przeczyścić ciacha i pliki tymczasowe w przeglądarce?

Pozdrawiam,

Dimatheus