Opera 38 - plik haseł

Witam uprzejmie!

Przeglądarka Opera oferuje możliwość instalacji jako Samodzielna aplikacja (USB). Ja wybieram tę opcję i instaluję przeglądarkę na partycji innej niż systemowa.

Teoretycznie więc, w przypadku reinstalacji systemu operacyjnego, wszystkie pliki przeglądarki powinny być “bezpieczne”.

Jednak po ponownym zainstalowaniu systemu wszystkie zapisane przez przeglądarkę hasła dla różnych stron Internetowych “znikają” - pola logowania na stronach są puste, choć przed reinstalacją systemu zostały wypełnione i zapamiętane.

Wnioskuję z tego, że te hasła są jednak zapisywane gdzieś na partycji systemowej.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, gdzie znajduje się plik z hasłami (aby w przyszłości można go zabezpieczyć przed reinstalacją systemu).

Pozdrawiam!

  • Jacek

Witam, ścieżka do profilu opery ‘C:\Users\nazwa użytkownika\AppData\Roaming’, tam znajduje się folder ‘opera software’ w którym są przechowywane wszystkie informacje, folder AppData jest ukryty

Dziękuję za zainteresowanie!

Ta lokalizacja obowiązuje, kiedy program jest zainstalowany “normalnie” - na partycji systemowej, w folderze Program Files. Ja - jak napisałem wyżej - instaluję go jako tzw. Portable  i w tym przypadku instalator umieszcza foldery programu we wskazanej lokalizacji (w założeniu programisty - na pendriv’ie, ale może to być dowolne miejsce - ja “instaluję” Operę w ten sposób na partycji *D:*  i rzeczywiście, po reinstalacji systemu, wszystkie ustawienia, zapamiętane  strony itd. pozostają nie naruszone; znikają tylko wspomniane hasła.

Szukaj pliku o nazwie Login Data. - oczywiście ukryty.

Uwaga: nieprzenośny pomiędzy OS.

Być może Twoja “Uwaga”,  askow , wyjaśnia sprawę, ponieważ przedmiotowe dane “zniknęły” po zainstalowaniu innej wersji systemu (wcześniej była  Home Basic  a później  Home Premium ).

Dziękuję za zainteresowanie i poświęcony czas!

Pozdrawiam!

No i co rozwiązałeś problem - bo o to samo dokładnie mi chodzi - gdzie są te hasła?