Opera 46.0 nie działa autologowanie

Ostatnio powróciłem do przeglądarki Opera, wszystko mi się w niej podoba, poza autologowaniem. Kombinacja klawiszy Ctrl - Enter nie działa, tak samo jak kliknięcie na kluczyk w pasku adresu. Przeglądarka zapisuje hasła bez problemu, tylko nadal muszę odnaleźć na stronie przycisk “Zaloguj”. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Mój system operacyjny to Windows 7 Ultimate 64 bitowy. W Operze mam zainstalowany dodatek uBlock Origin.

Strona obsługuje https? Obecnie chrome wyświetla komunikaty że strona nie szyfruje połączenia i logowanie może być niebezpieczne, więc być może w Operze zapomnieli dodać ten komunikat do wyświetlania i tylko zmuszają użytkownika do ręcznego wyboru.

Dziękuję za szybka i wyczerpującą odpowiedź. Instalowałem kilka wersji przeglądarki z “rodziny” 44.x.xxxx.xxxx. Niestety autologowanie nie nie działało na żadnej z nich. Obecnie mam zainstalowaną wersję 44.0.2510.1218. Aktualizacje automatyczne mam wyłączone. Po naciśnięciu skrótu klawiszowego Ctrl - Enter nie dzieje się nic.

Zobacz czy wyłączenie, włączenie z ustawień autologowania coś zmieni:

opera://settings/passwords

Nic się nie zmieniło, nadal nie działa.

Hmm. Na tę chwilę to tylko przychodzi mi przepisanie haseł do dodatku typu Lastpass (jak mu ufasz) i tam ustawienie autowypełnienia dla strony i autologowania.