Opera 8.0 i mowa!?

(m@teo) #1

Co tzreba zrobić aby mowa działała?? Tzn zeby coś powiedzieć i żeby tak się stało??

(Themefhisto) #2

Narzędzia>Preferencje...>Zaawansowane>Mowa

Włącz funkcje głosowe, i tu możesz sobie edytować co i jak :slight_smile:

(Do Ka) #3

Zajefajne te wybieranie głosowe :smiley: szkoda tylko że trza po angielsku mówić ale jest ok :] aha i jak sie czasami cos powie to ona sie obraża i sie wyłancza :smiley:

(m@teo) #4

Ale co tzreba mówić aby się np. http://dobreprogramy.pl otworzyły????

(Duch) #5

spróbuj Sezamie... otwórz się :smiley: :smiley:

(m@teo) #6

To chyba nic mi nie pomoże??

(Mateusz Roza) #7

To chyba jeszcze nie jest możliwe aby można było podawać adres internetowy. Komendy głosowe pozwalają tylko na zamkniecie okna, odświezanie itp.

(m@teo) #8

AHA!! To jaka jest komenda na zamknięcie okna?? Odświeżenia?? NApiszcie!!

(Duch) #9

jeśli to ma być in english to będzie tak:

close

refresh

write :smiley: :smiley:

(Nlukasn) #10

Narzędzia>Preferencje>Mowa

zaznacz "Włącz funkcje głosowe"

kilknij na "Opera standard" > Edytuj

i w nowym oknie jeśli klikniesz na coś powinna się rozwinąć lista

i wtedy zobaczysz co jakim poleceniem można zrobić

(Themefhisto) #11

Tam wszystko dokładnie pisze, czarne na białym ... czy jak tam sobie ustawiłeś :slight_smile:

(Bandita1991) #12

mi to niestety nie działa :frowning: przyciskam klawisz, mówie "close" i NIC :-o :-o

(Duch) #13

Bartorex z tego co mi wiadomo to:

• najlepiej korzystać ze słuchawek z mikrofonem

• Opera potrzebuje czasu (prób) żeby się dostosować

• trzeba ćwiczyć

(m@teo) #14

Mówi że tego nie rozumie? Więc jak?

(Duch) #15

patrz wyżej :lol: :lol: :lol:

(Sebcio12345) #16

Witam i tak u mnie te funkcje głosowe nie działaja. Trudno zobaczymy jak będzie czytała w jezyku polskim

(Bandita1991) #17

DUCH

Posiadam takie słuchawki, ale myslę że nie ma większej różnicy czy to bedzie sam mikrofon czy słuchawki z mikrofonem... a co do tego że opera potrzebuje czasu i prób to mnie rozbawiłeś... pewnie to człowiek i naśladuje mowę i uczy się mówić, ten program ma okreśone komendy, które chyba nie za bardzo się sprawdzają. Takie odpowiedzi zwalają mnie z nóg :twisted:

(Duch) #18

to sobie wózek załatw :hahaha: nie używam Opery, a tym bardziej nie interesują mnie jej funkcje głosowe :PPP to co podałem znalazłem na forum Opery - a skoro jesteś taki expert to się pochwal wiedzą :lol:

(Nlukasn) #19

wchodzimy dokładnie tam co wcześniej napisałem i...

"Słowo kluczowe poprzedzające polecenie" i tu jak tam sobie ustawiłeś

(masz 4 słowa do wyboru)

czyli 'słowo klucz' + właściwe polecenie i powinno zadziałać :slight_smile:

(Romanzelu) #20

Wiec ludzie moze jeszcze raz tak w skrocie.Mam wszystko ustawione jak trzeba, mikrofon tez mam i powiedzmy ze chce odswiezyc.Co musze po kolei zrobic?A jak mam mu kazac jakis link otworzyc to musze na niego najechac czy jak??