Opera 8.0 i mowa!?

Co tzreba zrobić aby mowa działała?? Tzn zeby coś powiedzieć i żeby tak się stało??

Narzędzia>Preferencje…>Zaawansowane>Mowa

Włącz funkcje głosowe, i tu możesz sobie edytować co i jak :slight_smile:

Zajefajne te wybieranie głosowe :smiley: szkoda tylko że trza po angielsku mówić ale jest ok :] aha i jak sie czasami cos powie to ona sie obraża i sie wyłancza :smiley:

Ale co tzreba mówić aby się np. http://dobreprogramy.pl otworzyły???

spróbuj Sezamie… otwórz się :smiley: :smiley:

To chyba nic mi nie pomoże??

To chyba jeszcze nie jest możliwe aby można było podawać adres internetowy. Komendy głosowe pozwalają tylko na zamkniecie okna, odświezanie itp.

AHA!! To jaka jest komenda na zamknięcie okna?? Odświeżenia?? NApiszcie!!

jeśli to ma być in english to będzie tak:

close

refresh

write :smiley: :smiley:

Narzędzia>Preferencje>Mowa

zaznacz “Włącz funkcje głosowe”

kilknij na “Opera standard” > Edytuj

i w nowym oknie jeśli klikniesz na coś powinna się rozwinąć lista

i wtedy zobaczysz co jakim poleceniem można zrobić

Tam wszystko dokładnie pisze, czarne na białym … czy jak tam sobie ustawiłeś :slight_smile:

mi to niestety nie działa :frowning: przyciskam klawisz, mówie “close” i NIC :-o :-o

Bartorex z tego co mi wiadomo to:

  • najlepiej korzystać ze słuchawek z mikrofonem

  • Opera potrzebuje czasu (prób) żeby się dostosować

  • trzeba ćwiczyć

Mówi że tego nie rozumie? Więc jak?

patrz wyżej :lol: :lol: :lol:

Witam i tak u mnie te funkcje głosowe nie działaja. Trudno zobaczymy jak będzie czytała w jezyku polskim

DUCH

Posiadam takie słuchawki, ale myslę że nie ma większej różnicy czy to bedzie sam mikrofon czy słuchawki z mikrofonem… a co do tego że opera potrzebuje czasu i prób to mnie rozbawiłeś… pewnie to człowiek i naśladuje mowę i uczy się mówić, ten program ma okreśone komendy, które chyba nie za bardzo się sprawdzają. Takie odpowiedzi zwalają mnie z nóg :twisted:

to sobie wózek załatw :hahaha: nie używam Opery, a tym bardziej nie interesują mnie jej funkcje głosowe :PPP to co podałem znalazłem na forum Opery - a skoro jesteś taki expert to się pochwal wiedzą :lol:

wchodzimy dokładnie tam co wcześniej napisałem i…

“Słowo kluczowe poprzedzające polecenie” i tu jak tam sobie ustawiłeś

(masz 4 słowa do wyboru)

czyli ‘słowo klucz’ + właściwe polecenie i powinno zadziałać :slight_smile:

Wiec ludzie moze jeszcze raz tak w skrocie.Mam wszystko ustawione jak trzeba, mikrofon tez mam i powiedzmy ze chce odswiezyc.Co musze po kolei zrobic?A jak mam mu kazac jakis link otworzyc to musze na niego najechac czy jak??