Opera 8.0 - wyświetlanie stron


(Tuwaras) #1

Nie da się ukryć, że od dłuższego czasu czekałem na Operę 8.0. Ponieważ ostatnia 7.54 przysparzała mi drobnych problemów, postanowiłem zmienić swoją ulubioną przeglądarkę na Firefox'a. Muszę przyznać, że byłem z niego zadowalony, jednakże po pewnym czasie ucążliwością stało się długie ładowanie witryn i mozolne uruchamienie przy pierwszym wywołaniu pomimo dużej iloście pamięci RAM. Dlatego też zaraz po opublikowaniu nowości, powróciłem do przeglądarki spod znaku czerwonej literki "O".

I właściwie wszystko byłoby dobrze, gdyby nie pewne błędy w wyświetlaniu niektórych stron, a dokładniej mówiąc portalu blog.com. Otóż przy przeglądaniu samej zawartości, zauważalne staje się krzywe ułożenie elementów jak np. paska wyszukiwania, a na stronie edytora, nie wyświetlają się elementy odpowiedzialne za formatowanie tekstu, jak chociażby pogrubienie, czy pochylenie. Takowych prbelmów nie mam w Firefox'ie, czy też nawet w IE 6.0.

Co może być przyczyną tak dziwnego zachowania Opery i czy da się ten problem rozwiązać na drodzę konfiguracji, czy jedynym wyjściem będzie odczekanie na kolejny build Opery. Dziękuję za wszystki odpowiedzi i wskazówki.


(Monczkin) #2

obawiam się, że bedziesz musiał poczekać :frowning:

co do FF spróbuj tego

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1016&t=17

u mnie przyniosło to pożądane efekty :slight_smile:


(Wolin) #3

Najlepiej będzie jak podasz link do strony gdzie występuje ten błąd, być może jakoś będzie można temu zaradzić, ale opierając się na tym co opisałeś raczej będziemy musieli poczekać na update.


(Prevv) #4

Do tego jest plik ua.ini

http://operalover.tntluoma.com/8/day_9_uaini