Opera 9.5 - nowe możliwości przy starym wyglądzie

Witam! Mam problem. Zainstalowałem sobie Operę i szczerze mówiąc wygląda okropnie! Przyzwyczaiłem się do starego wyglądu i naprawdę “nie swojo” czuję sie teraz. Czy ktoś wie, skąd wziąść “stara” skórkę, by wyglądała jak 9.27? Będę bardzo wdzięczny.

http://my.opera.com/community/customize/skins/

Eee… Szukałem już tu i nie ma

narzędzia-wygląd-znajdż wiecej skórek

Przecież to będzie to samo, co na linku wyżej… Spróbuj wyszukać Skina “Opera Standard”. Jest kilka wariantów…

http://cid-ecacd8d19d08a87f.skydrive.li … |_skin.zip

Dla osób które przyzwyczaiły się do standardowego wyglądu Opery i korzystały z domyślnych skinów przesiadka może baaardzo zaskoczyć. Standardowy skin 9.50 jest “ciut” inny i radzę przed zrobieniem aktualizacji radze zrobić pewną rzecz.

Skopiujcie w bezpieczne miejsce pliki z C:\Program Files\Opera\Skin

standard_skin.zip

windows_skin.zip

Zmieńcie ich nazwę dodając np. 9.27 na końcu pliku by wyglądało:

standard_skin_9.27.zip

windows_skin_9.27.zip

Zainstalujcie Opere 9.50. Jeśli się wygląd nie spodoba wrzućcie te dwa pliczki do katalogu

C:\Program Files\Opera\Skin i po ponownym uruchomieniu Opery wybierzcie:

Narzędzia - Wygląd - Skórka i tam wybieramy jeden pliczek który wrzuciliśmy

Dzięki tym zabiegom będziemy mieć nową Operę a wygląd starej. Mi wygląd tej nowej nie przypadł za bardzo do gustu.

Dr.Kidler i dodd - już mam wszystko ładnie.

no … “super”:confused:

Rss i poczta - nie ma,

[w folderze C:\Documents and Settings\DvD\Application Data\Opera\Opera\mail wszystko jest, ale opera tego nie widzi]

skroty myszy (lewy-prawy, prawy-lewy; gestow nie uzywalem) nie chodza,

ten skin stary przywrocilem…

popsuli to nieźle :confused:

no i gdzie jest ten boczny panel :confused: juz sobie nie klikne na lewy brzeg ekranu…

varez, uważaj na to jak się wyrażasz! No i popraw pisownię w swoim poście albo twoja wypowiedź poleci do smietnika …a przy kolejnych tego typu dostaniesz “żółtą kartke”.

Witam,

Mnie od strony wizualnej nowa Opera przypadła do gustu. Mam inny problem dotyczy on opcji transfery. Gdy ściągnę plik nie mogę go sprawdzić programem antywirusowym (uzywam Kaspersky Internet Security 7.0), poprzez kliknięcie(z poziomu okna transfery) prawym przyciskiem na pliku i wybranie z menu kontekstowego “Szukaj wirusów”. Taka funkcjonalność była jeszcze w poprzedniej wersji 9.27. Co robić?

Pozdrawiam

A np. brak polskich znaków diakrytycznych (ąćęśź itd.)

nie bede sie klocil, ale:

-na pl znaki mało kto zwraca uwagę, gdyz da sie przeczytac i zrozumiec sens bez nich,

-po za tym w sporej liczbie programow (tych anglojezycznych) nie zaleca sie uzywania tego typu znakow,

-watpię zebyś ty (wybacz jezeli nie pasuje Ci okreslanie się na ty, jednak miejsa typu forum wydaja mi sie pozbawione formalnego języka, co bardzo mi odpowiada) tez wszedzie napisał pl znaki…

-interpukcje praktycznie bezbłedna mam, ortografow nie robie wcale (chyba ze to tzw “type’o”), więc też nie ma co marudzic

Mnie przesiadka na 9.50 kosztowała na szczęście “tylko” utratą historii :lol:

Te pliki trzeba było dla pewności skopiować przed zainstalowaniem nowej wersji ale “Mądry Polak po szkodzie”

Zablokowana zawartość… urlfilter.ini

Zakładki …opera6.adr

Ośrodki certyfikacji…opcacrt6.dat

Kontakty…contacts.adr

Ustawienia ogólne…opera6.ini

Notatki… notes.adr

Certyfikaty osobiste…opcert6.dat

Ustawienia witryn…override.ini

Dane menedżera haseł… wand.dat

Widżety …widgets.adr

rgds:badworm

A ja tam nic nie potraciłem. Jest OK

Tylko tyle że boczny panel otwiera się przy zakładkach

Poczta chodzi historia jest.

a poczta i rss?

zainstalowalem z powrotem 9.27 i wszystko dziala znowu (tylko domyslna wyszukiwarka mi sie zmienila ale to zaden problem)…

Przejdź pod ten adres -> opera:config#Mail|MailRootDirectory , podaj nowy/stary namiar na folder z pocztą ->Zapisz->Restart

dodane - 9.5 ma nowy format poczty, więc nie będzie powrotu do starej, zrób backup całego folderu

Zakropkuj - Włącz obsługę gestów myszy->OK

Ppm na jakimkolwiek pasku narzędzi->Dostosuj->Panele->Pokaż krawędź przełączającą

U mnie wszystkie zakładki chodzą po przejściu na 9.50 (jak i każdą wcześniejszą stabilną), RSS i poczty nie miałem więc nie wiem

1. Jak to załatwić skina najłatwiej:

Klikamy gdzieś i zaznaczamy [Dostosuj…] zaznaczamy zakładka [skórka] po prawej będziecie mieli [Znajdź więcej skórek] i pobieramy pierwszą (Opera 9 Classic Skin)

Zalecam ustawienie rozmiaru ikon na 40%

2. Jak ustawić nową stronę w starym miejscu

Otwieramy jakąś zakładkę i usuwamy po prawej miejsce na nową zakładkę a z lewej przycisk do otwierania paska bocznego. Zaznaczamy znów [Dostosuj…] zakładka [Przyciski], kategoria przeglądarka i przedostatnia w kolumnie okonek po lewej którą przeciągamy i upuszczamy w miejscu starej dobrej [Nowej karty]

3. Nie mogę dodać skrótów do stron na paskach opery

Wszystko robimy tak samo jak kiedyś z tym wyjątkiem że teraz przy przeciąganiu musimy przytrzymać prawy klawisz [shift], ale dzięki temu możemy wszystko przemieszczać po naciśnięciu i przytrzymaniu [shift],

http://my.opera.com/mitchman2/skins/get.pl?id=8085

Tu jest skin który był w 9.27, ehh osobiście to niezbyt mnie cieszy ta aktualizacja.

Szczęście, że wszystko zostało a nie że zakładki kasowanie lub wyszukiwarki.