Opera 9

wyszła wersja testowa opera 9 :

http://www.amnezja.org//modules.php?nam … e&sid=7513

ja już pobieram :smiley:

A czasem to nie powinno być w innym dziale? :roll:

w jakim ?? 8)

Wow to naprawde gratuluje tego pytania, kozak jestes…

Napewno bedzie pasować do Hardware, Sterowniki. :hahaha:

powinno byc w software, ale że często widziałem na temat ff, czy opery dużo otów, postanowiłem napisac tu bo myslałem że będzie dyskujsa :lol:

nic nowego nie ma :roll:

heh jest:

chociazby :

ctrl + t otwiera nowy panel

wpisz w polu adresu opera:config :stuck_out_tongue:

Co to za nowość?

[quote name=>Ziom<]Co to za nowość?

Ja we wszelkich Mozilkach miałem od zawsze na ctrl+t :stuck_out_tongue:

Więc dla mnie żadna nowość :stuck_out_tongue:

Ale i tak ściagnę co by zobaczyć :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 21.10.2005 (Pią) 21:31

Sciągnąłem.

Przetestowałem.

I nie trafia do mnie.

Wszystko świeci, skacze i się wysuwa. Błe!

za każdym razem gdy wpisuję URL pod paskiem adresu wyskakuje COŚ. Nie idzie tego zwinąć i jak dla mnie to kompletnie chybione.

Za żadne skarby nie udało mi się przenieść “Tab bar” poniżej ten z “cofnij, dalej, odśwież” i paskiem adresu.

Brzydkie to jakieś graficznie. Oba style. Mam nadzieję, że jakieś themes uratują sytuację, bo jest biednie.

Powolne to jakieś.

Na niektórych stronach znika tło.

Odnośniki które miały być wyświetlane w nowym oknie domyślnie wyświetlają się w nowej zakładce.

Nie wiem dlaczego ale interfejs wydaje mi się cukierkowy :expressionless:

Na pewno wszystko się da pozmieniać, ale jakoś to do mnie nie trafia.

Oczywiście nie mówię że jest źle. To dobra przeglądarka! Jednakże w stabilnej wersji przydałoby się poprawić kilka rzeczy.

A zalet nie wymieniam bo i tak wszyscy je znają :slight_smile:

Jednak wolę FireFoksa. Idealny w swej prostocie :slight_smile:

Złączono Posta : 21.10.2005 (Pią) 21:35

[quote name=>Ziom<]za każdym razem gdy wpisuję URL pod paskiem adresu wyskakuje COŚ. Nie idzie tego zwinąć i jak dla mnie to kompletnie chybione.

jeednym slowem beznadzieje nic nwego

Pełna lista zmian w stosunku do wersji 8.5 -> http://snapshot.opera.com/windows/w90p1.html jak widać dość długa.

Nie nasza wina, że nie umiesz angielskiego. Polski z tego, co widać też Cie przerasta.

:D:D

ej a mi się wydaje czy opera jest teraz najbezpieczniejszą przeglądarką ?

A po czym ci sie to wydaje?

Nie widzę większych zmian.

Proponuję zapoznać się z drugą betą Firefoksa 1.5 albo z Flockiem.

Piękna sprawa! :slight_smile:

własnie przetestuję tego flocka, ale zastanawia mnie jedno, dlaczego jak jest jakiś temat na temat opery, to proponujecie zmiany na ff, a jak jest temat o ff, to każecie zastanawiać się nad opera, juz rozumiem, jeśli ktos używa ie to mozna go namawiać do zmian na alternatywę, w moim przypadku było to trudne, ale już nie używam ie, mam na kompie ff i opere, i obydwie sa świetne, jednak więcej kożystam z opery gdyż szybciej się uruchamia, natomiast ff wolniej, zaraz zobaczymy co to jest ten flock, bo to jest jakaś nowa przegladarka na rynku tak ?

Czarno to widzę… czy ten flock to jakaś że tak powiem “podróba” firefoxa ?

Podobne zakładki, rozszerzenia itp.

  1. Czy jest polska wersja?

  2. Czy ta przeglądarka jest bezpieczna ?

Nie, to nowa przeglądarka oparta o silnik Gecko i FF.

Jest bardziej rozbudowana i przynosi kilka ciekawych opcji.

Na razie tylko pod Linuksa, prace nad wersją pod Win w toku.

A jak myślisz? :slight_smile:

A co do

To co nowego wymyślisz? W pluginach do FF jest już chyba wszystko.

BTW. Fajny ten Flock, czekam na wersję stabilną, może coś zwojować podobnie jak (nie wiem czy znacie) nowo powstały polski program do P2P Lamboo.

Fajnie toto wygląda(Flock), kojarzy mi się z Safari :slight_smile:

[quote name=>Ziom<]Na razie tylko pod Linuksa, prace nad wersją pod Win w toku.

Flock jest oparty na Mozilli Firefox i widać to na pierwszy rzut oka.

Nie jest podróbką, bo jest skierowany do konkretnego grona użytkowników - do blogujących. Program ma interfejs do obsługi popularnych systemów do blogowania (np. WordPress i Blogger), umożliwia dzielenie się zakładkami (za pomocą del.icio.us), obsługuje serwis fotograficzny Flickr i kanały RSS.

Oznaczanie stron i dodawanie ich do ulubionych odbywa się za pomocą charakterystycznego przycisku gwiazdki.

Innym użytkownikom przeglądarka pewnie średnio się przyda. Póki co noobów przyciąga pewnie tylko MacOSX-owy wygląd. :wink:

Tłumaczenie przygotował Gandalf. Można je też załadować na Windowsie.