Opera - funkcja nie moge jej znalesc

Dzis moja mycha zaczela mi latac po calym ekranie i wszystko wlaczac i wlaczyla mi w oprzez taka funkce, ze pojawila mi sie starzlka i wystarczy ze ruszylem nia w dol to stronke przesuwala sie na dol , moze ktos wie jak sie ja wlacza , wydaje mi sie ze w klawiszologi opisanej po polsku tego nie napisali, chyba ze zle szukalem.

Ps. dzieki temu nie bedzie mi potrzebny glupi scroll lock , ktorym i tak trzeba sie ma machac zeby cos sie ruszylo , no i juz wiecej do szczescia nie bede potrzebowal w mojej operze. :slight_smile: :smiley:

Witam…

Mam wrażenie, że masz uruchomioną funkcję gestów myszki. Jeśli masz polską wersję Opery wejdź w Plik -----> Preferencje -----> Mysz i klawiatura i w tej zakładce zobacz opcję “Włącz obsługę gestów myszy”. Jeśli masz ją zaznaczoną to odznacz i sprawdź jakie będą tego następstwa. Prawdopodobnie pozbędziesz się tą drogą swojego problemu. Napisz o wynikach przeprowadzonych operacji…

Pozdrawiam, Morfeusz :slight_smile:

Mi wlasnie o to chodzi zeby to miec bo nie mam w myszce scroll locka i chcem sobie ulawtic przegladanie stron , zebym po boku nie musial klikac na pasek i przesuwac go w dol zeby zobaczyc dalsza czesc strony , a gdybym wiedzial jak to wlaczyc to bym mogl szybciej przegladac strony.

Poprostu sie pokazuje taka strzalka i zaleznie od tego w jakim tempie ruszam myszka to w takim sie stronka przesuwa .

No i mi sie to spodobalo :slight_smile:

A może sprubuj poprostu użyć środkowego przycisku myszki.

Nie pod srodkowym jest co innego.