Opera i Flash :(

(Duch) #1

witam!

mam problem z wyżej wymienionymi :frowning:

Opera nie odtwarza mi animacji Flash (niektórych)... dla przykładu do przed wczoraj wyświetlała mi się sprawnie animacja z głównej strony Vortalu (ta u góry)... nagle kicha :frowning:

gdy kliknę w miejsce animacji pisze "Movie not loaded" podobnie jest na kilku innych stronach m.in. piłka.pl :frowning:

w IE wszystko działa jak należy... mam Macromedia Flash Player i w Operze włączone odtwarzanie animacji na stronach, więc w czym problem :?: :?: :?: :? :roll:

(system) #2

Czy masz zaznaczone w opcjach opery "typy plików" rozrzeszeżenie .swf

żeby Opera nie sama otwierała tylko używała wtyczki shockwave flash

(Duch) #3

TAK :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

(system) #4

Odinstaluj jeszcze raz najwyżej porodukt cały makromedii i zainstaluj jeszcze raz bezpośrednio z opery i odpal kompa ponownie. Opera ma nie raz takie dziwne zagrania

(Duch) #5

no cóż spróbuję...

korzystam z Opery od dawna i nigdy się takie farmazony nie działy, ale skoro mówisz, że Opera ma dziwne zagrania to spróbuję jak radzisz :slight_smile:

(Partia) #6

Cześć,

Masz może zainstalowany Outpost Firewall ? Ten firewall domyślnie blokuje wyświetlanie animacji flash( niby tylko reklam, ale jak się przekonałem nie tylko :slight_smile: ) -> to taki strzał.

Pozdrawiam

(Duch) #7

Partia nie!! mam Kerio 4, ale tam wszystko sprawdziłem i blokowanie "reklam" jest wyłączone... po za tym jak pisałem nie wszędzie ten problem występuje :!: na głównej Vortalu nie ładuje się, a na forum już tak :roll: :?

(fiesta) #8

Wyłącz na moment Kerio i sprawdź czy objawy będą występować nadal. Jeżeli nie to ewidentna wina Kerio. Musisz pogrzebać w opcjach czy przez przypadek nie zostały dodane do blokowanych.

(Duch) #9

fiesta też nie pomogło :frowning:

przecież nawet jeśli Kerio działa to IE nie ma problemów z wyświetlaniem animacji... :shock: nie kapuję tego już...

instalowałem nawet Operę od podstaw... też nic :!:

dziwne to...