Opera i linki

mam problem, jak dostanę pocztę na outlooku z linkiem , i klikam na linka to nie otwiera mi się żadna przeglądarka, a domyślną mam operę, co jest nie tak??

Używałes prędzej jakiejś nakłądki na IE. Jak tak to wejdz w nia i ustaw najpierw IE jako domyślną a dopiero po tym Opere.

nie używam nakładek na ie, miałem tylko ie, ff i operę, ff odinstalowałem, domyślną była potem ie, i teraz opera, wszystkie linki ładnie otwierają się w operze, poza linkami z mejla

podobny problem http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=5762& moze coś da :slight_smile:

oczywiście zejdź na sam dół i tam po lewej jest URL i klikasz na zmień i wybierasz swoją przeglądarke

mam tak ustawione i także nic

Powiedz w taki układzie od kiedy sie to tak robi? coś instalowałeś?

od zawsze kiedy opera jest domyślną przeglądarką, wydaje mi się że ona sobie nie radzi z takimi linkami :roll:

jak mam ff i jako domyślna przeglądarka otwiera mi linki , jak mam ie domyślną też mi otwiera a opera nie, więc chyba będę musiał przejśc na ff

Mi otwierta dziwne zrobiłeś te 2 punkty mimo ze sa ustawione jeszcze raz i zatwierdziłes?

tak, pamiętaj ja mam outlook express :wink:

jeszcze zobaczę jak będzie to działało przy mozila thunderbird

Jak jesteś w outlook express narzędzia >>>opcje>>>klikasz połączneia>>zmień>>>programy co masz poustawiane???

HTML-Word

email-OE

newsgroups - OE

internet call-netmeeting

calendar-office outlook

contact list - jak wyżej

zainstalowałem thunderbirda i wszystko otwiera wporzo, tak więc zostane przy mozuila thunderbird, dzięki za chęć pomocy :wink:

Zastanawiałem się i nie dawało mi to spokoju zrób osttani raz taką próbę:

Moj komputer -> Narzedzia, Opcje folderow, Typy plikow, zjedz do URL i wybierz zaawansowane, kliknij “open” i kliknij Eddytuj… znacz opcję “Użyj DDE” wpisz aplikaja używana: rundll32.exe shdocvw.dll,OpenURL %l powinno zadziałać

też nie działa, niestety …dobra w takim razie będę kożystał z innego klienta poczty