Opera i "niewiadome" aktualizacje

Witajcie. Zainstalowałem niedawno Operę. Niby wszystko ok., jednak ostatnio po włączeniu Opery w dolnym prawym rogu miałem napis pobieranie i wskaźnik pobierania. Zainteresowało mnie to. Pomyślałem o aktualizacji. Wybrałem Pomoc => Sprawdź dostępność aktualizacji i dostałem ciekawy komunikat “Używasz najnowszej wersji Opery”, więc po co aktualizacja?. Po skończeniu pobierania podczas włączania Opery mam komunikat czy chcę zainstalować uaktualnienie, ale jakie, skoro posiadam najnowsza wersję? O co z tym chodzi? Mógłby ktoś to wyjaśnić?

Może jakiś dodatek masz który ma możliwość automatycznej aktualizacji?Ewentualnie Opera Unite masz włączone i ono coś działało,bo zakładam że nie było to pobieranie poczty przez operowego klienta :wink:

Rozszerzenia się aktualizują.

OMenu -> rozszerzenia -> zarządzaj rozszerzeniami

Nie mam zainstalowanych żadnych rozszerzeń, nie mam żadnego konta poczty, ani nic z tych rzeczy. Dodam, ze monit, który się wyświetla (ten o zainstalowaniu uaktualnienia) dotyczy nowej wersji Opery. Dziwi mnie jednak sam fakt jego wyświetlenia, gdyż zawsze było to okno takie większe, wyświetlane podczas przeglądania stron, coś jak w FF. No i dziwi mnie komunikat, iż posiadam najnowsza wersję przeglądarki, skoro “coś” się chce aktualizować. Może mi ktoś sprawdzić, jeżeli u niego to się nie wyświetla, jaka jest u niego wersja Opery (chodzi mi także o komplikację), (Omenu => Pomoc => O Operze).

Wersja

11.11

Kompilacja

2109

Problem rozwiązany. Opera zainstalowana była w starym katalogu, a w nim znajdowała się ściągnięta kiedyś aktualizacja i stąd ten monit. Dzięki za pomoc.

najnowsza Opera sprawdza zainstalowane wtyczki np. Flash i je aktualizuje w razie potrzeby.

master_zonk6 , dzięki, chociaż nie to było przyczyną, ale faktycznie o tym nie pomyślałem. :slight_smile: