OPERA i Outlook Express, WIELKI PROBLEM!

(NUKEM) #1

Cześć !

Ano taki problem mam ! Po zainstalowaniu Opery 7.51 , linki z Outlooka nie chcą się w ogóle otwierać!!

(Ks Kamilp Nr 8) #2

Masz ja pewnie ustawiona jako domyslna przegladarke. Wroc do domyslnego IE i zapewne problem zniknie.

(NUKEM) #3

Tylko jak ?

(boczi) #4

Jak wrócić do IE :?: :?

(Ks Kamilp Nr 8) #5

Najpierw wchodzisz w Operze w Narzedzia->Preferencje->domyslna przegladarka i odznaczasz wszystko co masz zaznaczone wraz z opera ma sprawdzac czy jest domyslna przegladarka.

Wcodzisz w IE w Narzedzia->Opcje internetowe...->Programy i zaznaczasz Program Internet Explorer ma sprawdzac, czy jest domyslna przegladarka.

Teraz przy ponownym uruchomieniu IE powinien pojawic sie komunikat zwiazany z domyslnoscia przegladarki i poprostu wybierasz TAK (chyba?).

(NUKEM) #6

Właśnie o to pytałem.

Ale już mi się udało ! Teraz linki otwierają się w IE...

A czy nie da się jakoś zrobić żeby jednak otwiewrały się w Operze ??

(Ks Kamilp Nr 8) #7

Moim zdaniem sie nie da. OE jako program Microsoftu moze obsluguje tylko przegladarke rodzima (IE). Polecam kozystanie z klienta poczty w operze o nazwie M2.

Poczta->Nowe konto...

PS. Moze mnie ktos wyprowadzi z bledu...

(NUKEM) #8

Tak trza będzie zrobić... a szkoda, bo OE jest na prawdę spoczko programem.

(Kiepas) #9

chyba da! !!

(NUKEM) #10

To w ogóle nie rozwiązuje problemu. Gdy tam zaznaczę wszystko to właśnie wtedy linki z OE nie chcą się w ogóle otwierać.

(Kiepas) #11

nie rozumiem mi sie otwierają !!

(NUKEM) #12

No to czemu u mnie tak jest ?? Mam do wyboru: albo się otwierają w zwykłym IE albo wcale.

(Kiepas) #13

no nie wiem, pomyśle nad tym

PS spróbuj jeszcze tego.

start------>panel sterowania-------->połączenia sieciowe i internetowe----->opcje internetowe--->programy---->resetuj ustawienia sieci web

(system) #14

Da rade

Wchodzisz w operę klikasz na

narzędzia--->preferencje--->poczta---> i tam zaznaczasz kropeczke przy "użyj domyślnego klienta systemu" jeśli Outlook jest domyślnym klientem pocztowym.

(NUKEM) #15

Niestety to nie pomogło. Ale to już nie jest problem ponieważ przesiadłem się na Microsoft Outlook', (tego z office'a), i jest super bo w nim można sobie samemu wybrać którą przeglądarką otwierać linki!!

A po za tym ma dużo więcej opcji, i wygląda bardzo podobnie do OE.