OPERA i Outlook Express, WIELKI PROBLEM!

Cześć !

Ano taki problem mam ! Po zainstalowaniu Opery 7.51 , linki z Outlooka nie chcą się w ogóle otwierać!!

Masz ja pewnie ustawiona jako domyslna przegladarke. Wroc do domyslnego IE i zapewne problem zniknie.

Tylko jak ?

Jak wrócić do IE :?: :?

Najpierw wchodzisz w Operze w Narzedzia->Preferencje->domyslna przegladarka i odznaczasz wszystko co masz zaznaczone wraz z opera ma sprawdzac czy jest domyslna przegladarka.

Wcodzisz w IE w Narzedzia->Opcje internetowe…->Programy i zaznaczasz Program Internet Explorer ma sprawdzac, czy jest domyslna przegladarka.

Teraz przy ponownym uruchomieniu IE powinien pojawic sie komunikat zwiazany z domyslnoscia przegladarki i poprostu wybierasz TAK (chyba?).

Właśnie o to pytałem.

Ale już mi się udało ! Teraz linki otwierają się w IE…

A czy nie da się jakoś zrobić żeby jednak otwiewrały się w Operze ??

Moim zdaniem sie nie da. OE jako program Microsoftu moze obsluguje tylko przegladarke rodzima (IE). Polecam kozystanie z klienta poczty w operze o nazwie M2.

Poczta->Nowe konto…

PS. Moze mnie ktos wyprowadzi z bledu…

Tak trza będzie zrobić… a szkoda, bo OE jest na prawdę spoczko programem.

chyba da! !!

To w ogóle nie rozwiązuje problemu. Gdy tam zaznaczę wszystko to właśnie wtedy linki z OE nie chcą się w ogóle otwierać.

nie rozumiem mi sie otwierają !!

No to czemu u mnie tak jest ?? Mam do wyboru: albo się otwierają w zwykłym IE albo wcale.

no nie wiem, pomyśle nad tym

PS spróbuj jeszcze tego.

start------>panel sterowania-------->połączenia sieciowe i internetowe----->opcje internetowe—>programy---->resetuj ustawienia sieci web

Da rade

Wchodzisz w operę klikasz na

narzędzia—>preferencje—>poczta—> i tam zaznaczasz kropeczke przy “użyj domyślnego klienta systemu” jeśli Outlook jest domyślnym klientem pocztowym.

Niestety to nie pomogło. Ale to już nie jest problem ponieważ przesiadłem się na Microsoft Outlook’, (tego z office’a), i jest super bo w nim można sobie samemu wybrać którą przeglądarką otwierać linki!!

A po za tym ma dużo więcej opcji, i wygląda bardzo podobnie do OE.