Opera i połączenie internetowe

Witam,

Postanowiłem przetestować Operę. O moich pierwszych wrażeniach nie będę się jeszcze rozpisywał ale natrafiłem na pewien problem.

Otóż do tej pory korzystam z IE skonfigurowanego w ten sposób, że przy odpaleniu tej przeglądarki, łączy się ona z interentem przy użyciu domyślnego połączenia (korzystam z Neostrady ale bez jej aplikacji dostepowej). Natomiast nie wiem jak skonfigurować taka opcję w Operze. Nie używam i nie chce używać Autoconnecta.

Podsumowując. Czy jest możliwe (i jak to zrobić) skonfigurowanie Opery w ten sposób aby przy jej odpaleniu automatycznie sama łączyła się z internetem przy pomocy skonfigurowanego połączenia?

Mój system to Windows XP Home PL

I druga (może mniej ważna sprawa) co zrobić aby korzystając z Opery moje wpisy na SB tutejszego forum nie były opisywane jako “Gość” lecz moim nickiem?

Sdar

a nie wystarczy “zachaczyć” tylko opere w tej zakładce ?:

opera8xt.th.png

Z tego, co wiem - nie ma na to rozwiązania. Jedynie zmiana wersji SB - tego modułu na Forum.

O Twoim piewszym pytaniu - także nie słyszałem o takiej możliwości, chyba… że stworzyć plik *bat. Ale nie wiem, jak to się robi…

Możesz zawsze przed włączeniem Opery łączyć się z Internetem poprzez skrót z Pulpitu, chociaż to półśrodek…

Greg0r0 - a który z moich problemów ma rozwiązać ten “myk”? :shock:

Jaka zmiana wersji.

Jest to bład dotąd nie rozwiazany niestety.