Opera i samoznikający cache na dysku od lat

Witam. Mam problem z operą i występował on zawsze tj. od wersji 9.0 wzwyż. Opera sama kasuje cache dysku po jakimś czasie i nie wiem dlaczego? Sytuacja wygląda tak, że przykładowo ustawię cache dysku na 100mb i jak folder cache osiągnie te 100 mega ± , to jak wchodzę na obojętnie jaką stronę-nawet na te same co mam zapisane w cache na dysku to następuje nagłe zniknięcie plików do 1% ustawionej wartości czyli do ~1mb i od nowa strony odwiedzone wcześniej ładują się wolno i od nowa do folderu cache. Jak ustawić aby cache się “aktualizowało” na dysku a nie żeby dochodząc do wyznaczonego rozmiaru usuwało prawie cały folder w środku? Dodam, że niezależne to jest od systemu, od żadnych wirusów, czy ustawień pamięci ram cache na auto. Po prostu tak się dzieje od 2-3 lat jak korzystam z opery. Czy to typowy błąd aplikacji? Bo wersja 10.50 beta też to samo ma, mimo zmienionego systemu cachowania na lepszy moim zdaniem. Proszę o pomoc lub ewentualnie adres mail czy coś takiego, gdzie mogę opisać problem i dostać odpowiedź. Dzięki

Pytaj na oficjanym forum Opery. Jak przeglądasz www, skoro trzeba odświeżać zawartość? Zbyt dużo cache nie przyśpiesza a spowalnia wczytywanie stron. Domyślam się, że Opera kasuje stare/nieodwiedzane cache stron na rzecz nowych, bo ma ustawiony limit i w ten sposób odświeża jakąś część strony. Poszperaj w History Navigation mode, cache expiry load, cache history load w opera:config.

Mi wyraźnie przyśpiesza cache na dysku np. otwieranie się strony dp.pl gdzie bez cache otwiera się 6-8 sekund a z cache koło 1-2 a także inne strony które często odwiedzam. Co do aktualności strony to mam ustawione-sprawdzaj dokumenty zawsze a obrazki co godzinę, więc odświeżać nie muszę. Opera kasuje prawie cały cache jak się zapełni do ustawionych 100 mega