Opera i WMPlayer

witajcie

mam “problem” z operą… nie wiem jak ją zintegrowac z windows media player’em… chodzi mi o odtwarzanie filmikow bezposrednio ze strony http://www… i nie chodzi mi o odpowiedzi ze “internet explorer to potrafi” bo ja to wiem (ale jakos mi to nie na ręke)… ja chce zeby moja opera to potrafila

Witam

To jest tu, ale po angielsku.

A tak w wielkim skrócie, należy ściągnąć WMP Netscape plugin, a po instalacji sprawdzić czy w katalogu gdzie są pluginy opery (np w C:\Program Files\Opera\Program\Plugins) znajduje się npdsplay.dll.

Niezaszkodzi także do tego katalogu skopiować z katalogu Windows Media Playera (C:\Program Files\Windows Media Player) następujące pliki:

npds.zip

npdsplay.dll

npwmsdrm.dll

zrestartować operę.

Jaką masz wersje WMP? Bo umnie z 9.0pl nic nie musiałem instalować chodzi normalnie

no ja tez mam wmp 9.0 … tyle ze angielska… zainstalowalem plugin’a… dalej nie chodzi :frowning: w miejscu w ktorym (uzywajac IE) pojawia mi sie filmik pojawia sie (w operze) duzy szary przycisk z napisem “CLICK” kiedys gdy w niego klikalem pojawialo sie okienko ze stronka wymaga plugin’u i wyszczegolniony byl plugin wmplayer.exe (albo wmplayer.dll… nie pamietam) natomiast po zainstalowaniu plugin’a gdy klikne w ten szary przycisk pisze mi ze stronka wymaga plugin’u ale nie podala jakiego :? ja juz sie w tym calkiem pogubilem :wink:

Witam

No to jeżeli tobie to nie pomogło to pozostaje jeszcze:

Narzędzia :arrow: preferencje :arrow: programy i ścieżki,

no i tam w polu protokoły, naciskasz przycisk dodaj i w nowym okienku co się ukaże na górze (protokół) wpisujesz mms i powinno na szarym tle wyskoczyć ci ścieżka docelowa do WMP. Zaznaczasz restartujesz i operę i sprawdzasz czy chodzi.