Opera i WMPlayer

(Gk88) #1

witajcie

mam "problem" z operą... nie wiem jak ją zintegrowac z windows media player'em... chodzi mi o odtwarzanie filmikow bezposrednio ze strony http://www... i nie chodzi mi o odpowiedzi ze "internet explorer to potrafi" bo ja to wiem (ale jakos mi to nie na ręke)... ja chce zeby moja opera to potrafila

(Viliae) #2

Witam

To jest tu, ale po angielsku.

A tak w wielkim skrócie, należy ściągnąć WMP Netscape plugin, a po instalacji sprawdzić czy w katalogu gdzie są pluginy opery (np w C:\Program Files\Opera\Program\Plugins) znajduje się npdsplay.dll.

Niezaszkodzi także do tego katalogu skopiować z katalogu Windows Media Playera (C:\Program Files\Windows Media Player) następujące pliki:

npds.zip

npdsplay.dll

npwmsdrm.dll

zrestartować operę.

(system) #3

Jaką masz wersje WMP? Bo umnie z 9.0pl nic nie musiałem instalować chodzi normalnie

(Gk88) #4

no ja tez mam wmp 9.0 ... tyle ze angielska... zainstalowalem plugin'a... dalej nie chodzi :frowning: w miejscu w ktorym (uzywajac IE) pojawia mi sie filmik pojawia sie (w operze) duzy szary przycisk z napisem "CLICK" kiedys gdy w niego klikalem pojawialo sie okienko ze stronka wymaga plugin'u i wyszczegolniony byl plugin wmplayer.exe (albo wmplayer.dll... nie pamietam) natomiast po zainstalowaniu plugin'a gdy klikne w ten szary przycisk pisze mi ze stronka wymaga plugin'u ale nie podala jakiego :? ja juz sie w tym calkiem pogubilem :wink:

(Viliae) #5

Witam

No to jeżeli tobie to nie pomogło to pozostaje jeszcze:

Narzędzia :arrow: preferencje :arrow: programy i ścieżki,

no i tam w polu protokoły, naciskasz przycisk dodaj i w nowym okienku co się ukaże na górze (protokół) wpisujesz mms i powinno na szarym tle wyskoczyć ci ścieżka docelowa do WMP. Zaznaczasz restartujesz i operę i sprawdzasz czy chodzi.