Opera - ikonki w zakładkach

Mam taki problem: w zakładkach obok każdej nazwy są te małe ikonki i czasem przy zakładce ze skrótem np. do google pojawia mi się ikonka np. onetu.

I teraz mam pytanie: jak ją “zresetować” bo to dość denerwujące.

Robiłem to przez wyczyszczenie historii przeglądania ale to dość nieporęczne, więc może jest jakiś inny sposób?

Jaką masz wersję Opery?

Reinstalowałeś Operę?

9.02

hmm chyba nie bardzo się rozumiemy. Mi chodzi tylko o to żeby usunąć tą ikonke jak mi się czasem pojawi nie od tej zakładki od której jest skrót.

clipboard02fq3.jpg

Czasem zamiast tej ikonki “G” przy Google pojawia mi się np. ikonka z onetu i wtedy tak mi już tam siedzi. I jak wtedy ją zresetować żeby była taka jak powinna być czyli od google.

mi tez sie dzieje tak w tejze wlasnie wersji opery… nie jestem pewnien czy czegos nie dzialaja ciasteczka… a sprawdzales na innej wersji opery?

Opera niepoprawne zapisuje favicony przeważnie po wystąpieniu błędu, lub zamknięciu jej zanim zakończy ładowanie strony. Linki do ikonek znajdują się w pliku >\profile\opera6.adr. Same ikony zaś w katalogu

\profile\images. Musisz wyedytować plik opera6.adr i pozmieniać wadliwe wpisy na właściwe. Ja poradziłem sobie w ten sposób, że sporządziłem kopie zapasowe tych plików, i w razie potrzeby po prostu je nadpisuję. Ma to jednak i ujemne strony, bo gubię przy okazji historię nowych stron.