Opera - ikonki w zakładkach

(Zzz232) #1

Mam taki problem: w zakładkach obok każdej nazwy są te małe ikonki i czasem przy zakładce ze skrótem np. do google pojawia mi się ikonka np. onetu.

I teraz mam pytanie: jak ją "zresetować" bo to dość denerwujące.

Robiłem to przez wyczyszczenie historii przeglądania ale to dość nieporęczne, więc może jest jakiś inny sposób?

(Macio117) #2

Jaką masz wersję Opery?

Reinstalowałeś Operę?

(Zzz232) #3

9.02

hmm chyba nie bardzo się rozumiemy. Mi chodzi tylko o to żeby usunąć tą ikonke jak mi się czasem pojawi nie od tej zakładki od której jest skrót.

clipboard02fq3.jpg

Czasem zamiast tej ikonki "G" przy Google pojawia mi się np. ikonka z onetu i wtedy tak mi już tam siedzi. I jak wtedy ją zresetować żeby była taka jak powinna być czyli od google.

(Efilates1) #4

mi tez sie dzieje tak w tejze wlasnie wersji opery... nie jestem pewnien czy czegos nie dzialaja ciasteczka... a sprawdzales na innej wersji opery?

(Redkolor 76) #5

Opera niepoprawne zapisuje favicony przeważnie po wystąpieniu błędu, lub zamknięciu jej zanim zakończy ładowanie strony. Linki do ikonek znajdują się w pliku >\profile\opera6.adr. Same ikony zaś w katalogu

\profile\images. Musisz wyedytować plik opera6.adr i pozmieniać wadliwe wpisy na właściwe. Ja poradziłem sobie w ten sposób, że sporządziłem kopie zapasowe tych plików, i w razie potrzeby po prostu je nadpisuję. Ma to jednak i ujemne strony, bo gubię przy okazji historię nowych stron.