Opera - Małe czcionki!

(system) #1

Witam! Mam problem z Operą 9.02, a mianowicie czcionki, które są definiowane w HTML'u tak:

...face="arial" size="2" color="black"...

...są nienaturalnie małe. Np. Wyniki wyszukiwaniia z googli są pisane bardzo małymi literkami, dużo mniejszymi, niż w IE.

Próbowałem ją re-instalować, czyli włączyłem instalkę i zainstalowałem jeszcze raz, ale nie pomogło.

Strony z rozmiarami definiowanymi w CSS lub w html'u w inny sposób, np. w pt albo px wyglądają całkowicie normalnie.

Odaru mówię, że wygląd jest ustawiony na Tryb autorski i nic nie jest tam pozaznaczane.

Grzebałem w ustawieniach, ale nie pomogło.

Plx o szybką odpowiedź, bo trochę mnie to irytuje, a jak nic nie pomoże, to po prostu ją odinstaluję, przeczyszczę kompa i zainstaluję, trudno.

(komin15) #2

włacz kalwiature numeryczną (Num Lock) i kliknij "+"

(aju) #3

Lub Widok => powiększenie => 100

(mysz 1) #4

Narzędzia - preferęcje - zaawansowane -zaznacz czcionki na dole wpisz minimalny rozmiar i OK

(system) #5

Dzięki mysz 1 , ale to chyba nie o to chodzi, bo jak gdzieś mają być małe czcionki, to są duże...

Więc problem nie został rozwiązany , to nie tu tkwi problem, miałem tam dziewięć, dałem 11, i jak gdzieś czcionka ma być mała, to jest większa, na 11px. :!:

Mi chodziło o to, że czcionki o rozmiaże HTML'owym np. 3 są takie małe jakby to było 1 w Internet Explorer'rze. :-x

P.S. Zapomniałem napisać, że powiększenie było na 100%, nie jestem tak głupi jak myślicie :twisted: .